Podstawa zasiłku chorobowego w okresie zawieszenia nauczyciela w obowiązkach

Pytanie: Dyrektor szkoły został zawieszony od w pełnieniu obowiązków i od tego dnia jest na zwolnieniu lekarskim. Czy do podstawy zasiłku chorobowego należy wliczać dodatek funkcyjny za pełnienie funkcji dyrektora oraz dodatek motywacyjny, które były przyznane do końca roku szkolnego skoro dodatki te nie przysługują, do czasu wyjaśnienia sprawy?

Jeżeli nauczyciel zawieszony w obowiązkach staje się niezdolny do pracy wskutek choroby, nie przysługuje mu wynagrodzenie za pracę, ale wynagrodzenie chorobowe, a następnie zasiłek chorobowy. Zasadniczo podstawę wynagrodzenia i zasiłku chorobowego nauczyciela stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy. Sprawdź, czy do podstawy wynagrodzenia i zasiłku chorobowego należy wliczyć dodatki do wynagrodzenia nauczyciela, gdy niezdolność do pracy trwa w okresie, za który dodatki te nie przysługują.

Pozostało jeszcze 70% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu Oświatowego a wraz z nim:
Aktualne informacje o zmianach w przepisach
Największa baza narzędzi dla szkół
Baza 7000 porad prawnych dla dyrektorów szkół oraz kadrowych w oświacie
Konkretne odpowiedzi ekspertów w poradni i na czacie

Możesz zrezygnować z odnawiania subskrypcji w dowolnym momencie

Jeśli posiadasz już konto

Zaloguj się:

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql