Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja zajęć szkolnych

Jak prawidłowo organizować zajęcia szkolne – sprawdź aktualne porady prawne w jednym miejscu. Znajdziesz tu wskazówki ekspertów dotyczące organizacji zajęć z wychowania fizycznego, łączenia i organizacji pracy w klasach oraz wychowawców klas. Sprawdzisz, jakie zajęcia można zaliczyć do specjalistycznych oraz kiedy można zwolnić ucznia z drugiego języka obcego. W jednym miejscu wszystkie najważniejsze wiadomości o organizacji zajęć szkolnych!

Przedłużający się remont w szkole – jak wyznaczyć dni wolne

Pytanie: Czy w związku z przedłużającym się remontem w szkole dyrektor może dokonać rozpoczęcia roku szkolnego 1 września (środa) w trybie stacjonarnym, a następnie przejść na tryb zdalny, bądź skorzystać z tzw. dni do dyspozycji dyrektora (czwartek, piątek)?

Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole branżowej I stopnia

Pytanie: Ile dni wolnych do dyspozycji dyrektora jest w szkole branżowej I stopnia?

Edukacja domowa ucznia technikum – co z zajęciami praktycznymi

Pytanie: Czy możliwe jest, żeby uczeń objęty edukacją domową realizował zajęcia praktyczne w szkole, a pozostałe w domu? Czy uczeń po uzyskaniu pełnoletności musi powrócić do edukacji w szkole?

Czy można utworzyć klasę z rozszerzonym angielskim w szkole podstawowej

Pytanie: Jakie warunki musi spełnić i jakie kroki musi podjąć dyrektor szkoły, aby móc utworzyć klasę z rozszerzonym językiem angielskim w szkole podstawowej?

Praktyki zagraniczne – czy potrzebna jest zgoda sanepidu

Pytanie: Czy dyrektor szkoły, wysyłając uczniów klas technikum na dwutygodniowe praktyki zagraniczne do Grecji w końcu maja, musi wcześniej uzyskać zgodę sanepidu na taki wyjazd?

Czy można zwolnić ucznia klasy I z nauki języka obcego

Pytanie: W klasie I szkoły podstawowej jest jeden język obcy zgodnie z ramowym planem nauczania. Czy jest możliwość zwolnienia ucznia klasy I z nauki języka obcego? Uczeń ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność sprzężoną - ruchowa i intelektualna w stopniu lekkim.

Łączenie klasy integracyjnej z inną klasą – czy możliwe

Pytanie: Czy utworzona klasa integracyjna może być łączona z inną klasą, np. I z II na zajęcia plastyczne, zajęcia muzyczne i WF?

Dodatkowe godziny języka polskiego – jak i komu przydzielić

Pytanie: Do szkoły zostało zapisanych trzech uczniów, którzy uczyli się do tej pory w Holandii. Ile godzin dodatkowych (indywidualnych) języka polskiego należy przyznać każdemu z nich i na jak długo (dzieci w wieku 6, 10, 13 lat)? Czy dodatkowe godziny języka polskiego należą się również dziecku z oddziału przedszkolnego, tzw. zerówki?

Konsultacje dla ósmoklasistów – czy mogą być z innych przedmiotów niż egzaminacyjne

Konsultacje dla ósmoklasistów – czy mogą być z innych przedmiotów niż egzaminacyjne

Aktualne przepisy dopuszczają  jedynie przeprowadzenie konsultacji z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje do egzaminu ósmoklasisty. Przepisy nie zezwalają zatem na organizację innych zajęć lekcyjnych.

Czy w edukacji domowej można zaliczać przedmioty z klasy starszej

Pytanie: Czy dziecko realizujące obowiązek szkolny poza szkołą (w edukacji domowej), może realizować przedmioty z klasy starszej? Np. w V klasie zaliczać chemie? Na prośbę rodziców.

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty