Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Projekty aktów prawnych dla oświaty

Znajdziesz tu wyczerpujące informacje na temat planowanych zmian w prawie oświatowym. Dzięki stale aktualizowanym informacjom zyskasz pewność, że jesteś na bieżąco z przepisami i że żadna zmiana w prawie Cię nie zaskoczy! Zakładka „Projekty aktów prawnych dla oświaty” zawiera wszystkie najważniejsze informacje, o których warto wiedzieć już na etapie prac legislacyjnych, dlatego staramy się nie ominąć żadnego ważnego projektu. Tu również omawiamy ważne zmiany w szkolnictwie 2017. Sprawdź, jakie zmiany mogą dotyczyć Twojej placówki i jak się do nich przygotować. A jeśli chcesz mieć pewność, że opisane tu przepisy weszły w życie, sprawdź je w zakładce „Zmiany w prawie oświatowym”.

Archiwalny Nowe uprawnienia związane z rodzicielstwem od stycznia 2010 r.

Nowy rok przyniósł kolejne zmiany w Kodeksie pracy - m.in. od 1 stycznia 2010 r. pracownik ojciec może skorzystać z urlopu ojcowskiego, zaś od 6 stycznia 2010 r. uprawnienia pracownicze pracownika korzystającego z urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego są praktycznie takie same jak pracownika na urlopie macierzyńskim. Sprawdź, jakie nowe uprawnienia nabyli Twoi pracownicy z nowym rokiem!

Archiwalny Sprawdź komu należy się trzynastka za 2009 r.!

Większość nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkół i placówek oświatowych w pierwszym kwartale roku dostanie tzw. trzynastkę. Interpretacja przepisów dotyczących dodatkowego wynagrodzenia rocznego do tej pory była niejednoznaczna, bo czym jest „organizacja pracy szkoły”? Czy jest to tożsame z rokiem szkolnym? Poznaj opinię MEN w tej sprawie i sprawdź, komu oraz na jakich zasadach należy wypłacić trzynastkę za 2009 r.!

Archiwalny Nowy nadzór pedagogiczny - najważniejsze zmiany

Dnia 7 października 2009 roku zostało podpisane nowe rozporządzenie o nadzorze pedagogicznym. Jego zmiana jest kontynuacją ostatnich nowelizacji prawa oświatowego. Zakres nadzoru tak, jak poprzednio, wyznacza art. 33 ustawy o systemie oświaty, który nie uległ zmianie. Nowe rozporządzenie ustala nowe szczegółowe warunki, tryb sprawowania oraz formy nadzoru.

Archiwalny Wysokość świadczenia urlopowego nauczycieli na 2009 r. - 1.000,04 zł

To, że przyznajesz pracownikom różne świadczenia z ZFŚS, nie zwalnia Cię z wypłaty świadczenia urlopowego – to Twój coroczny obowiązek! Musisz je wypłacić do końca sierpnia wszystkim nauczycielom zatrudnionym w Twojej szkole czynnie świadczącym pracę. Pamiętaj, że nie stosuje się tu zasady „każdemu po równo”, ponieważ wysokość świadczenia zależy od wymiaru czasu pracy i okresu zatrudnienia nauczyciela w danym roku. Będą też tacy pracownicy, którym świadczenia w ogóle nie wypłacisz. Sprawdź na przykładach, jak prawidłowo obliczyć świadczenie i komu musisz je wypłacić.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty