Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Dokumentacja nauczania

Prawidłowe prowadzenie dokumentacji nauczania związane jest ze znajomością aktualnych przepisów prawa. Dlatego ważne jest, aby najważniejsze informacje o dokumentach znaleźć w jednym miejscu. Znajdziesz tu porady, jak wypełniać arkusz ocen i świadectwa uczniów, jak prowadzić dzienniki lekcyjne, jak dokonywać w nich wpisów. Dzięki tym wskazówkom uzyskasz niezbędną wiedzę przydatną w codziennej pracy!

Jak archiwizować dzienniki elektroniczne

Pytanie: W szkole funkcjonuje dziennik elektroniczny. Do 10 września po zakończeniu roku szkolnego powinien być zamknięty i podpisany elektronicznie. Na jakim nośniku najlepiej go przechowywać?

Dziennik zajęć rewalidacyjnych – czy może być w formie elektronicznej

Pytanie: Czy dziennik zajęć rewalidacyjnych może być prowadzony w formie papierowej, czy w formie elektronicznej, jeśli w szkole prowadzony jest dziennik elektroniczny?

Zmiana adresu zamieszkania – czy zmienić w księdze uczniów i arkuszu ocen

Pytanie: Jeśli uczeń przyjęty do szkoły we wrześniu, w listopadzie zmienił adres zamieszkania, to czy trzeba poprawić ten adres w księdze uczniów i w arkuszu ocen?

„Niepełnosprawność” czy „upośledzenie” – jakiego pojęcia należy używać

Pytanie: Czy w dokumentacji szkolnej należy używać pojęcia „niepełnosprawność intelektualna” czy „upośledzenie umysłowe”?

Czy informację o innowacji pedagogicznej umieszcza się w arkuszu ocen

Pytanie: Czy innowację pedagogiczną, zapisaną w planie nauczania klasy, umieszcza się w arkuszu ocen na pierwszej stronie?

Przedłużenie czasu na maturze uczniowi z chorobą przewlekłą – jak udokumentować

Przedłużenie czasu na maturze uczniowi z chorobą przewlekłą – jak udokumentować

Dostosowanie dla uczniów z chorobami przewlekłymi przysługuje na podstawie zaświadczenia o stanie zdrowia wydanego przez lekarza (pkt 4.4 Komunikatu: uprawnieni do  dostosowania). Zatem zdający musi przekazać do szkoły np. zaświadczenie o stanie zdrowia wydane przez lekarza lub opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej. Dokument musi uzasadniać powyższe dostosowanie.

Jak prowadzić dokumentację związaną z tutoringiem

Pytanie: W szkole prowadzony jest tutoring z uczniami klas 7. Jaka dokumentacja musi być w związku z tym prowadzona? Czy zapis o tutoringu musi być w statucie szkoły?

Jak sprostować błąd na świadectwie szkolnym

Jak sprostować błąd na świadectwie szkolnym

W jaki sposób należy sprostować błąd w wydanym świadectwie szkolnym, np. gdy omyłkowo podano drugie imię ucznia. Czy najnowsze regulacje z czerwca 2023 r. przewidują możliwość sprostowania błędu na świadectwie ukończenia szkoły? Kiedy świadectwa podlegają wymianie? Sprawdzamy najnowsze przepisy.

Brak oceny na świadectwie – czy można sprostować błąd

Pytanie: Wychowawca klasy przed radą klasyfikacyjną i podczas drukowania świadectw nie zauważył, że jeden z nauczycieli nie wystawił oceny rocznej ze swojego przedmiotu (wystawił ocenę przewidywaną). Rodzice ucznia oraz wicedyrektor dopiero kilka dni po zakończeniu roku szkolnego zauważyli, że na świadectwie brakuje oceny. Jak postąpić w takiej sytuacji?

Działalność w samorządzie uczniowskim na świadectwie ucznia

Pytanie: Czy na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, oprócz działalności w wolontariacie szkolnym, należy oddzielnie wpisać działalność ucznia w samorządzie uczniowskim? Czy taki zapis przydaje się uczniom przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty