Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organy wewnętrzne szkoły

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów, dzięki którym dowiesz się, jaką powinny mieć strukturę uchwały rady pedagogicznej, jakie zapisy powinny się znaleźć w regulaminie rady rodziców, jakie rada rodziców ma kompetencje, jakie zadania spoczywają na samorządzie uczniowskim, jak zorganizować rade pedagogiczna w zespole szkół. Poznaj najważniejsze elementy współpracy szkoły z organami wewnętrznymi!

Księga protokołów rady pedagogicznej w formie elektronicznej – jak prowadzić

Pytanie: Jak prawidłowo stworzyć księgę protokołów w formie elektronicznej? Czy należy razem z nią zszywać i oprawiać jako załączniki uchwały, zarządzenia, sprawozdania? W jaki sposób numerować strony protokołu?

Lista obecności na posiedzeniu rady pedagogicznej

Pytanie: Czy na liście obecności rady pedagogicznej znaleźć się imiona i nazwiska wszystkich jej członków?

Jak rozwiązać radę szkoły

Jak rozwiązać radę szkoły

Rada szkoły kończy swoją kadencję po 3 latach. Jeśli więc minęły 3 lata od jej powołania, to nie trzeba podejmować żadnych działań, by ją rozwiązać. Inaczej jednak będzie w przypadku, gdy kadencja trwa. Sprawdź, jakie są możliwości rozwiązania rady szkoły.

Odrębne rady pedagogiczne w zespole a wspólne szkolenia

Pytanie: Jesteśmy zespołem placówek oświatowych, w skład którego wchodzą szkoła podstawowa i przedszkole. Mamy dwa odrębne statuty i jeden wspólny regulamin rady pedagogicznej. Czy rady obydwu placówek mogą mieć posiedzenie wspólne (np. szkoleniowe) i posiedzenia odrębne (np. klasyfikacyjne)? Jaki zapis wprowadzić do statutów szkoły i przedszkola, aby był zgodny z przepisami prawa?

Czy dla ucznia w OREW szkoła podejmuje odrębną uchwałę o klasyfikacji

Pytanie: Uczeń specjalnej szkoły podstawowej z niepełnosprawnością sprzężoną (niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym, niedosłuch, niepełnosprawność ruchowa) realizuje obowiązek szkolny poza szkołą - w placówce OREW. Szkoła otrzymuje informacje o postępach i ocenę opisową ucznia realizującego podstawę programową dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym. Czy rada pedagogiczna na koniec każdego półrocza powinna przyjmować uchwałę klasyfikacyjną – odrębną dla tego ucznia?

Jakie uchwały podejmuje rada pedagogiczna przed rozpoczęciem roku szkolnego

Jakie uchwały podejmuje rada pedagogiczna przed rozpoczęciem roku szkolnego

Przed nowym rokiem szkolnym dyrektor wraz z radą pedagogiczną musi podjąć wiele decyzji, w tym m.in. ustalić organizację doskonalenia zawodowego nauczycieli. Spora część uchwał może być podjęta po rozpoczęciu roku szkolnego. Dowiedz się, jakie uchwały trzeba podjąć przed i po 1 września w szkole publicznej, jak i niepublicznej.

Udział w głosowaniu nauczyciela zatrudnionego w niepełnym wymiarze

Pytanie: Czy nauczyciel zatrudniony w niepełnym wymiarze godzin może brać udział w głosowaniu nad uchwałami rady pedagogicznej?

Czy nadal można organizować zdalne rady pedagogiczne

Czy nadal można organizować zdalne rady pedagogiczne

Czy dyrektor szkoły w okresie ferii lub w ciągu roku szkolnego może zwołać radę pedagogiczną online? To pytanie powraca, mimo że przepisy w tej kwestii obowiązują od roku. Bo jak wiadomo dyrektor nie może już organizować zebrania rady w trybie zdalnym z dwóch powodów – szczegóły poniżej.

Odrębne rady pedagogiczne w zespole szkolno-przedszkolnym

Pytanie: Od 2022 r. istnieje zespół szkolno-przedszkolny, w skład którego wchodzi szkoła podstawowa oraz przedszkole. Chcemy, by rady pedagogiczne były oddzielne. Czy takie rozwiązanie jest możliwe?

Samorząd uczniowski – jaką formę powinna mieć opinia

Pytanie: Czy rada samorządu uczniowskiego może podejmować uchwały? Jeżeli nie, to jaką formę powinna mieć opinia, np. o dodatkowych dniach wolnych w roku szkolnym?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty