Ekwiwalent za urlop z dwóch umów na czas określony z tym samym nauczycielem

Agnieszka Rumik-Smolarz
Data publikacji: 17 lutego 2012 r.
Poleć znajomemu
Pytanie: Nauczycielka została zatrudniona na czas określony od 1 września 2011 r. do 18 marca 2012 r. Od 19 marca 2012 r. zostanie ponownie zatrudniona na czas określony do 29 czerwca 2012 r. Kiedy należy wypłacić ekwiwalent za urlop - czy po pierwszej umowie, czy dopiero po kolejnej za cały okres przepracowany w roku szkolnym?

Nauczyciel szkoły feryjnej zatrudniony przez okres krótszy niż 10 miesięcy, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze proporcjonalnym do określonego w umowie okresu prowadzenia zajęć. Urlop powinien zostać obliczony i udzielony (lub wypłacony za niego ekwiwalent, w razie niewykorzystania urlopu w naturze) oddzielnie dla każdej umowy o pracę nauczyciela. Dowiedz się, jak obliczyć wymiar urlopu wypoczynkowego nauczyciela w przypadku zatrudnienia nauczyciela na dwie następujące po sobie umowy na czas określony w szkole. Przekonaj się, kiedy w takiej sytuacji należy wypłacić ekwiwalent za urlop nauczyciela.

Pozostało jeszcze 86% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu Oświatowego a wraz z nim:
Aktualne informacje o zmianach w przepisach
Największa baza narzędzi dla szkół
Baza 7000 porad prawnych dla dyrektorów szkół oraz kadrowych w oświacie
Konkretne odpowiedzi ekspertów w poradni i na czacie

Możesz zrezygnować z odnawiania subskrypcji w dowolnym momencie

Jeśli posiadasz już konto

Zaloguj się:

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql