Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Dokumentacja przedszkola

Prawidłowe prowadzenie dokumentacji przedszkolnej spoczywa na dyrektorze placówki, a także na nauczycielach. Głównymi dokumentami są statut, arkusz organizacyjny czy plan pracy placówki. Ale nie tylko, w tym miejscu znajdziesz także podstawowe informacje na temat prowadzenia dzienników zajęć, zawierania umów z rodzicami, a także zasady przechowywania dokumentacji. Dowiedz się, jak prawidłowo prowadzić dokumentację przedszkola.

Postępowanie o ograniczenie praw ojcu – co z podpisami na dokumentacji przedszkolnej

Pytanie: Dziecko uczęszcza do przedszkola. Na co dzień pozostaje pod opieką matki. Wobec ojca wszczęto procedurę Niebieskiej Karty. Obecnie toczy się postępowanie sądowe w celu ograniczenia praw rodzicielskich ojcu. Czy w dokumentach, np. podczas rekrutacji na kolejny rok szkolny, wyrażania pisemnej zgody na udział w wycieczkach, w konkursach oraz pod upoważnieniem do odbioru dziecka przez inne osoby, konieczny jest podpis obojga rodziców?

Czy można wydać opinię o dziecku dla innego przedszkola

Pytanie: Dziecko uczęszczało do naszej placówki do I półrocza. Następnie zmieniło pobyt zamieszkania. Przedszkole, do którego uczęszcza obecnie dziecko, prosi o wydanie opinii. Czy taką opinię można wydać, jeśli wnioskuje inne przedszkole?

Plan pracy – czy niezbędny w przedszkolu niepublicznym

Pytanie: Jak powinien wyglądać plan pracy dydaktyczno-wychowawczej w przedszkolu niepublicznym? Czy są jakieś szczegółowe wytyczne? Na co dokładnie zwrócić uwagę i co sprawdza kuratorium w czasie kontroli w związku z planami?

Czy dla zajęć korekcyjno-kompensacyjnych w przedszkolu prowadzi się osobny dziennik

Pytanie: Czy nauczyciel wychowania przedszkolnego prowadzący zajęcia korekcyjno-kompensacyjne powinien prowadzić oddzielny dziennik?

Dokumentowanie godzin przyjścia i wyjścia dziecka w przedszkolu

Pytanie: Czy w przedszkolu w dzienniku wychowania przedszkolnego jest obowiązek wpisywania godziny przyjścia i wyjścia dziecka? W rubrykach godziny przyjścia i wyjścia nauczyciele wpisują plusy lub minusy oznaczające obecności - czy to jest dopuszczalne?

Uwaga na antydatowanie dokumentów!

Pytanie: Dyrektor wydał zarządzenia, które zostały antydatowane. Czy grożą za to konsekwencje?

Jak prowadzić dziennik dla dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności

Pytanie: Czy dla dziecka posiadającego orzeczenie o niepełnosprawności prowadzony jest jeden dziennik, w którym wszyscy terapeuci dokumentują przeprowadzone zajęcia? Czy też każdy terapeuta posiada swój dziennik, w którym dokumentuje pracę ze wszystkimi dziećmi?

E-doręczenia w szkole – czy trzeba zmienić instrukcję kancelaryjną

E-doręczenia w szkole – czy trzeba zmienić instrukcję kancelaryjną

Wdrożenie w szkołach systemu e-doręczeń i towarzysząca temu przebudowa zasad doręczania korespondencji urzędowej wymagać będzie zarówno dostosowania zapisów instrukcji kancelaryjnej do nowych regulacji, jak i przeorganizowania pracy kancelarii. Podpowiadamy, jakie zmiany wprowadzić w instrukcji kancelaryjnej.

Czy przedszkola muszą przekazywać informacje o wynikach obserwacji dzieci

Pytanie: Czy są przepisy regulujące formę/sposób informowania rodziców o wynikach obserwacji dzieci? Chodzi o dzieci młodsze 3–5-letnie. Czy muszą otrzymywać taką informację na piśmie i dodatkowo za potwierdzeniem odbioru lub przeczytania?

Czy jest obowiązek prowadzenia kart dzieci sześcioletnich

Pytanie: Do tej pory w oddziale sześciolatków wychowawczyni wypełniała tzw. karty dzieci sześcioletnich oraz opracowywała gotowość szkolną. Obecnie zmieniła się nauczycielka i stwierdziła, że karta ta jest mocno przestarzała. Nie mogę odnaleźć w przepisach obowiązku prowadzenia takich kart. Czy można je samodzielnie tworzyć? Czy jest taki obowiązek?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty