Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Wynagrodzenie pracowników niepedagogicznych

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące zasad wynagradzania pracowników administracji i obsługi szkoły. Wynagrodzenie zasadnicze, premie i dodatki do wynagrodzenia bez tajemnic.

Wynagrodzenie zasadnicze pracowników niepedagogicznychCzytaj więcej porad »

Limit potrąceń z wynagrodzenia na wniosek pracownika

Pytanie: Pracownik, który otrzymuje minimalne wynagrodzenie za pracę otrzymał pożyczkę mieszkaniową z ZFSŚ. Miesięczna rata wynosi 300 zł. Czy na wniosek pracownika można potrącać tę ratę z wynagrodzenia, czy będzie musiał sam dokonywać wpłaty?

Ustalanie maksymalnych stawek płacy zasadniczej dla pracowników niepedagogicznych

Pytanie: Czy dyrektor szkoły, opracowując nowy regulamin wynagradzania pracowników niebędących nauczycielami, sam decyduje o maksymalnych kwotach wynagrodzenia zasadniczego dla poszczególnych kategorii zaszeregowania?

Uzyskanie kwalifikacji nauczycielskich podczas pracy na stanowisku niepedagogicznym

Pytanie: Za zgodą organu prowadzącego zatrudniliśmy osobę niebędącą nauczycielem do nauki przedmiotu zawodowego na podstawie art.7 ustawy o systemie oświaty z wynagrodzeniem 2 707 zł (mgr bez przygotowania pedagogicznego - nauczyciel dyplomowany). W miesiącu lutym pracownik dostarczył dyplom ukończenia Podyplomowego Studium Pedagogicznego. Jakie wynagrodzenie zasadnicze powinien otrzymać w momencie kiedy uzyskał uprawnienia pedagogiczne?

Premie, dodatki i odprawy pracowników niepedagogicznychCzytaj więcej porad »

Dodatek stażowy pracownika samorządowego zatrudnionego na podstawie dwóch umów o pracę

Pytanie: Pracownik jest zatrudniony na stanowisku konserwatora na pełen etat. Dodatkowo w sezonie grzewczym pracownik ten jest zatrudniony jako palacz w wymiarze pół etatu. W jego teczce akt osobowych znajdują się świadectwa pracy potwierdzające ponad dwudziestoletni okres zatrudnienia. Czy wysługa przysługuje mu z obydwu umów o pracę, czy tylko z umowy konserwatora?

Opieka nad dzieckiem po ustaniu zatrudnienia a staż pracy

Pytanie: Czy do stażu pracy (wysługa lat) należy zaliczyć okres urlopu macierzyńskiego, za który pracownica pobierała zasiłek z ZUS  po ustaniu zatrudnienia (umowa na czas określony, przedłużona do porodu) a następnie okresu opieki nad dzieckiem do lat 3 do dnia podjęcia pracy?

Wysokość odprawy emerytalnej po świadczeniu rehabilitacyjnym

Pytanie: Pracownik przebywający od września 2017 r. na świadczeniu rehabilitacyjnym chce rozwiązać stosunek pracy i przejść na emeryturę. Z jakiej stawki należy obliczyć odprawę emerytalną i ekwiwalent za urlop? Z podstawy świadczenia rehabilitacyjnego czy z wynagrodzenia minimalnego?

Nagroda jubileuszowa pracowników samorządowychCzytaj więcej porad »

Wcześniejsza wypłata nagrody jubileuszowej w związku z przejściem na emeryturę

Pytanie: Pracownik samorządowych rozwiązuje swój stosunek pracy w listopadzie 2018 r. w związku z przejściem na emeryturę. W sierpniu 2019 r. osiągnąłby staż uprawniający do nagrody jubileuszowej wyższego stopnia. Czy należy ją wypłacić w dniu ustania zatrudnienia?

Okres zatrudnienia w rolniczej spółdzielni produkcyjnej w stażu pracowniczym

Pytanie: Pracownik niepedagogiczny przedłożył świadectwo pracy członka rolniczej spółdzielni produkcyjnej stwierdzające, że w okresie od 01.03.1998 do 31.08.2001 r. był zatrudniony jako członek spółdzielni. Czy okres ten należy zaliczyć do pracowniczego stażu pracy, od którego zależą dodatek za wysługę, nagroda jubileuszowa pracownika samorządowego?

Długość stażu pracowniczego może być potwierdzona nie tylko świadectwem pracy

Pytanie: Czy do zaliczenia okresu zatrudnienia do nagrody jubileuszowej wystarczy dostarczone przez pracownika "świadectwo pracy" wystawione przez prywatnego pracodawcę, które zawiera 2 zdania - jedno informuje, że pracownik był zatrudniona od-do w wymiarze 1/2 etatu na stanowisku sprzątaczki i podane jest wynagrodzenie, a w drugim zdaniu podana jest poprzednia nazwa firmy, w której pracownik był zatrudniony i podpis właściciela z pieczątką firmową? Czy kserokopia świadectwa potwierdzona przez zakład pracy, w którym pracownik pracował przed zatrudnieniem w szkole, może być potwierdzeniem stażu pracy?

Wynagrodzenie pracowników niepedagogicznych – inne zagadnieniaCzytaj więcej porad »

kalkulator na banknotach Euro

Sprawdź, za ile dni urlopu wypłacić ekwiwalent

Część nauczycieli i pracowników szkoły kończy pracę w czerwcu lub w czasie wakacji. Jeżeli nie wykorzystali w pełni przysługującego urlopu – trzeba wypłacić im ekwiwalent. Zobacz praktyczne tabele i sprawdź, jak rozliczyć urlop pracownika odchodzącego z pracy.

Wynagrodzenie chorobowe – od kiedy przysługuje

Pytanie: Czy pracownik ma prawo do płatnego zwolnienia lekarskiego po przepracowaniu niecałego miesiąca w szkole?

Zmiana regulaminu wynagradzania, gdy w szkole nie działają związki zawodowe

Pytanie: W jaki sposób należy wprowadzić zmiany do regulaminu wynagradzania pracowników niepedagogicznych, jeżeli dyrektor nie otrzymuje z żadnej organizacji związkowej informacji o przynależących do niej pracownikach? Czy wystarczy, że zmiany zostaną uzgodnione z pracownikami, których one dotyczą i wprowadzone zarządzeniem dyrektora?

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Strona używa plików cookies.
Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.
wiper-pixel