Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Stosunek pracy pracowników niepedagogicznych

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów, które pomogą Ci prowadzić sprawy kadrowe pracowników obsługi i administracji w Twojej placówce. Zatrudnianie i zwalnianie pracowników niepedagogicznych bez tajemnic i zgodnie z prawem!

Zatrudnianie pracowników niepedagogicznychCzytaj więcej porad »

Limit umów o pracę w szkole – czy dotyczy pracownika z art. 15 Prawa oświatowego

Limit umów o pracę w szkole – czy dotyczy pracownika z art. 15 Prawa oświatowego

Osobę niebędącą nauczycielem można zatrudnić w szkole do prowadzenia zajęć na podstawie art. 15 Prawa oświatowego za zgodą kuratora oświaty. Zgoda taka wydawana jest na rok szkolny. Status pracownika z art. 15 Prawa oświatowego jest specyficzny, ponieważ osoba ta nie jest ani nauczycielem, ani pracownikiem samorządowym. Sprawdź, jak długo można zatrudniać pracownika z art. 15 Prawa oświatowego na czas określony.

Od kogo odebrać oświadczenie o państwach zamieszkania w ciągu ostatnich 20 lat

Pytanie: Czy obowiązek złożenia oświadczenia o państwach zamieszkania w ciągu ostatnich 20 lat dotyczy tylko cudzoziemców zatrudnianych w szkole, czy także obywateli Polski?

Umowa cywilnoprawna z kadrową na uporządkowanie akt osobowych

Pytanie: Czy dyrektor szkoły samorządowej może zawrzeć umowę zlecenia z kadrową w celu uporządkowania teczek akt osobowych pracowników?

Zmiana warunków pracy pracowników niepedagogicznychCzytaj więcej porad »

Remont w przedszkolu a oddelegowanie nauczycieli i pracowników niepedagogicznych

Remont w przedszkolu – czy można oddelegować nauczycieli i pracowników niepedagogicznych do innej placówki

Wyobraźmy sobie sytuacje, w której w czasie wakacji w przedszkolu zorganizowany jest remont. W tym czasie wyznaczono inne przedszkole dyżurujące. Czy w takim przypadku można oddelegować nauczycieli i pracowników niepedagogicznych do pracy w przedszkolu dyżurującym? Odpowiedź w artykule.

Podstawa prawna porozumienia zmieniającego warunki zatrudnienia w szkole

Podstawa prawna porozumienia zmieniającego warunki zatrudnienia w szkole

Zmiana warunków zatrudnienia pracowników szkoły zazwyczaj możliwa jest za porozumieniem stron. Próżno jednak szukać w Karcie Nauczyciela, ustawie o pracownikach samorządowych czy Kodeksie pracy przepisu, który wprost wskazywałby na możliwość zawarcia tzw. aneksu do umowy o pracę. Sprawdź, jaka jest podstawa prawna porozumienia zmieniającego warunki zatrudnienia w szkole.

Zawarcie z mocą wsteczną porozumienia stron zmieniającego warunki umowy o pracę

Pytanie: Czy porozumienie stron w sprawie zmiany stanowiska i warunków pracy może być zawarte z mocą wsteczną? Pracownik wyraża zgodę na takie rozwiązanie

Zwalnianie pracowników niepedagogicznychCzytaj więcej porad »

Cofnięcie zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia

Pytanie: Czy dyrektor szkoły może cofnąć oświadczenie o zwolnieniu z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia? 

Wygaśnięcie stosunku pracy pracownika szkoły w przypadku powołania do zawodowej służby wojskowej

Pytanie: Czy w przypadku wstąpienia pracownika szkoły do zawodowej służby wojskowej należy rozwiązać z nim umowę o pracę?

Rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia pracownika szkoły w wieku przedemerytalnym

Pytanie: Czy można rozwiązać umowę z pracownikiem, który jest w wieku przedemerytalnym, jeśli przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym już od 8 miesięcy?

Stosunek pracy pracowników niepedagogicznych - inne zagadnieniaCzytaj więcej porad »

Orzeczenie o braku zdolności do pracy na danym stanowisku

Orzeczenie o braku zdolności do pracy na danym stanowisku - konsekwencje

Pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika bez aktualnego orzeczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku w warunkach pracy opisanych w skierowaniu na badania lekarskie. Sprawdź, co zrobić, gdy pracownik szkoły po badaniach profilaktycznych uzyska orzeczenie o istnieniu przeciwwskazań do pracy na danym stanowisku. 

Opieka nad uczniami w zakresie obowiązków pracowników niepedagogicznych

Pytanie: Czy dyrektor szkoły może w zakresie obowiązków sekretarza szkoły, sprzątaczki lub konserwatora wpisać opiekę nad dziećmi podczas wycieczek szkolnych, zawodów sportowych itp.?

Nieskierowanie pracownika szkoły do służby przygotowawczej  - jak naprawić błąd

Nieskierowanie pracownika szkoły do służby przygotowawczej  - jak naprawić błąd

Zatrudniając pracownika, który po raz pierwszy podejmuje pracę na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, dyrektor szkoły ma obowiązek zorganizować dla pracownika służbę przygotowawczą, zwieńczoną egzaminem. Sprawdź, co zrobić, gdy pracownika szkoły (mimo takiego obowiązku) nie skierowano do służby przygotowawczej.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty