Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Stosunek pracy pracowników niepedagogicznych

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów, które pomogą Ci prowadzić sprawy kadrowe pracowników obsługi i administracji w Twojej placówce. Zatrudnianie i zwalnianie pracowników niepedagogicznych bez tajemnic i zgodnie z prawem!

Zatrudnianie pracowników niepedagogicznychCzytaj więcej porad »

Zatrudnienie intendenta nie wymaga przeprowadzenia konkursu

Pytanie: Czy na stanowisko intendenta w szkole dyrektor powinien ogłosić i zorganizować konkurs?

Kucharz w szkole i przedszkolu - kwalifikacje

Pytanie: Jakie kwalifikacje zawodowe powinna mieć osoba zatrudniona w placówce oświatowej na stanowisku kucharza? Kurs zawodowy czy kwalifikacyjny?

Powinowactwo w stosunkach służbowych w szkole

Pytanie: Dotychczas pracowałam razem z teściową w specjalnych ośrodku szkolno-wychowawczym – ja jako wicedyrektora, zaś ona jako pomoc nauczyciela. Od 1 września 2017 r. będę wicedyrektorem tej placówki, zaś teściowa chce nadal pracować w szkole na stanowisku pomocy nauczyciela. Czy mogę zawrzeć z nią nową umowę o pracę?

Zmiana warunków pracy pracowników niepedagogicznychCzytaj więcej porad »

Brak odwołania oznacza skuteczność wypowiedzenia

Pytanie: Pracownica otrzymała wypowiedzenie warunków pracy i płacy. Następnie okazało się, że jest w ciąży. Nie odwołała się jednak do sądu pracy. Czy wobec przedstawionej sytuacji wypowiedzenie warunków pracy i płacy jest skuteczne?

Wiek przedemerytalny nie chroni przed zmianą warunków pracy

Pytanie: Czy można ograniczyć etat pracownikowi obsługi zatrudnionemu w gimnazjum w związku z reformą oświaty? Pracownik korzysta z ochrony przedemerytalnej.

Przeniesienie na inne stanowisko rozwiązaniem w przypadku nadwyżek kadrowych

Pytanie: Gimnazjum z dniem 1 września 2017 r. zostanie włączone do szkoły podstawowej. Kierownik administracyjny zatrudniony na czas nieokreślony w gimnazjum ma 65 lat. Natomiast robotnik gospodarczy w gimnazjum ukończy 65 lat w listopadzie 2017 r. Obaj panowie w momencie przeniesienia będą w wieku przedemerytalnym, a jednocześnie nie przewiduje się dla nich etatów w szkole podstawowej. Jakie kroki powinny być wobec nich zastosowane?

Zwalnianie pracowników niepedagogicznychCzytaj więcej porad »

Wniosek o przerwę na karmienie piersią a ochrona przed zwolnieniem z pracy

Pytanie: Pracownica powracająca do pracy z urlopu rodzicielskiego złożyła wniosek o obniżenie czasu pracy ze względu na karmienie piersią (art. 187 Kodeksu pracy). Czy taki wniosek powoduje, że jest ona chroniona przed zwolnieniem z pracy?

Zatajenie ciąży – czy pracownicę należy zwolnić dyscyplinarnie

Pytanie: Pracownica prawdopodobnie 29 maja urodziła dziecko, a do 20 czerwca nie poinformowała o tym pracodawcy. Czy może to być powód zwolnienia dyscyplinarnego?

Skrócenie okresu wypowiedzenia za porozumieniem stron

Pytanie: Pracownik administracji złożył wypowiedzenie z 3 miesięcznym okresem. Jednak w tym wypowiedzeniu napisał proszę o rozwiązanie umowy do dnia 30 sierpnia 2017 r.? Czy takie rozwiązanie jest możliwe?

Stosunek pracy pracowników niepedagogicznych - inne zagadnieniaCzytaj więcej porad »

Pracownik samorządowy nie musi informować pracodawcy o wszelkich źródłach dochodu

Pytanie: Czy pracownik samorządowy, który działa w marketing sieciowym (MLM) jest zobowiązany powiadomić o tym pracodawcę? Współpraca z MLM nie opiera się o umowę o pracę, pracownik nie prowadzi tez z tego powodu działalności gospodarczej. Zarobki odbiera w formie wypracowanej premii.

Przykładowy zakres obowiązków kierownika filii szkoły

Pytanie: Jakie obowiązki spoczywają na kierowniku filii szkoły? Kto wyznacza mu zakres obowiązków?

Pracownik samorządowy może zostać zwolniony ze służby przygotowawczej ale nie z egzaminu

Pytanie: Pracownik niepedagogiczny na stanowisku urzędniczym został zatrudniony w dniu 04.11.2015 r. w ramach prac interwencyjnych. Warunkiem otrzymania refundacji z Urzędu Pracy było zatrudnienie na minimum 9 miesięcy. Zawarto więc umowę na czas określony - na 12 miesięcy. W trakcie zatrudnienia nie zorganizowano służby przygotowawczej. Obecnie chcemy dalej zatrudniać tego pracownika na czas nieokreślony. Czy warunkiem nawiązania umowy będzie odbycie służby przygotowawczej zakończonej egzaminem?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Strona używa plików cookies.
Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.
wiper-pixel