Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Nadzór pedagogiczny

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania dotyczące sprawowania nadzoru pedagogicznego w placówkach publicznych, jak i niepublicznych. Dowiesz się, jak sprawować nadzór, jakie obowiązki z nim związane ma dyrektor, jakie są wymagania dla przedszkoli, czy też jak przygotować plan i sprawozdanie z nadzoru. Sprawdź nasze porady, a sprawowanie nadzoru pedagogicznego nie będzie sprawiało Ci problemu!

Kontrola kuratorium w przedszkolu niepublicznym – jakie dokumenty przygotować

Pytanie: Jakie dokumenty są niezbędne podczas kontroli z kuratorium w przedszkolu niepublicznym? Kuratorium nie podało obszarów, z jakich będzie kontrola. W przedszkolu realizowane jest kształcenie specjalne oraz wczesne wspomaganie rozwoju.

Jak udokumentować ewaluację wewnętrzną w przedszkolu niepublicznym

Pytanie: Jakie dokumenty dotyczące ewaluacji wewnętrznej powinny znajdować się w przedszkolu niepublicznym?

Zajęcia otwarte – czy są obowiązkowe

Pytanie: Czy każdy nauczyciel musi realizować zajęcia otwarte?

monitorowanie podstawy programowej narzędzia

Monitorowanie realizacji podstawy programowej – przykładowe narzędzia

W świetle rozporządzenia MEN z 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego przez „monitorowanie” należy rozumieć, m.in. działania dyrektora szkoły (placówki) obejmujące zbieranie i analizę informacji o działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej, w celu identyfikowania i eliminowania zagrożeń w prawidłowej realizacji zadań szkoły (placówki). Przedstawiamy przykładowe narzędzia do monitorowania dla szkół i przedszkoli.

Obserwacja pedagogiczna w przedszkolu – ile razy w ciągu roku

Pytanie: Ile razy w roku szkolnym musi być przeprowadzana obserwacja pedagogiczna w przedszkolu? Przeglądając programy dostępne na rynku niektóre wydawnictwa mają w programie 3 obserwacje (wstępna, środkowa i końcowa), a niektóre tylko 2 (wstępna i końcowa). Jaka powinna być ich prawidłowa ilość? Jaka jest podstawa prawna?

Ewaluacja zewnętrzna w przedszkolu w zakresie wspomagania rozwoju dzieci

Pytanie: Przedszkole otrzymało zawiadomienie z kuratorium oświaty o planowanej ewaluacji zewnętrznej w zakresie wspomagania rozwoju uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji i współpracy z rodzicami. Czego spodziewać się podczas takiej ewaluacji

Dyrektor – menedżer w szkole nie samorządowej – kto sprawuje nadzór pedagogiczny

Pytanie: W publicznej szkole podstawowej prowadzonej ze stowarzyszenie dyrektorem została osoba niebędąca nauczycielem. Kto w takiej sytuacji powinien sprawować nadzór pedagogiczny?

Kiedy dyrektor może sprawować nadzór pedagogiczny w przedszkolu niepublicznym

Pytanie: Jestem nauczycielem mianowanym - kwalifikacje do nauczania geografii i przygotowanie w zakresie oligofrenopedagogiki. Od stycznia otwieram przedszkole niepubliczne, gdzie będę dyrektorem. Czy w placówce będę mogła sprawować nadzór pedagogiczny?

Plan pracy i plan nadzoru pedagogicznego – wytyczne dla przedszkoli niepublicznych

Pytanie: Od najbliższego roku szkolnego zacznie działać przedszkole niepubliczne. Na czym należy się skupić, pisząc roczny plan pracy i plan nadzoru pedagogicznego?

5c7b56c97dbd49a5c08c80a48cc4760c46c268c7-xlarge

Przykłady wykorzystania dokumentacji i opracowania wniosków z nadzoru dyrektora przedszkola

Sierpniowe zebranie rady pedagogicznej w przedszkolu jest ostatecznym terminem rozliczenia się dyrektora z zadań nadzoru pedagogicznego. Aby przygotować sprawozdanie, dyrektor  musi zebrać odpowiednią dokumentację i przygotować wnioski. Poznaj 15 dokumentówprzydatnych do przygotowania sprawozdania oraz przykłady wykorzystania tej dokumentacji, a także sposoby opracowania wyników oraz wniosków z nadzoru.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel