Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Bezpieczeństwo i opieka

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, problemy, wątpliwości związane z bezpieczeństwem dzieci w przedszkolu. Eksperci odpowiadają m.in. na takie pytania: jak zorganizować dowóz dzieci do placówki, jak zadbać o bezpieczeństwo na wycieczkach, jakie procedury wprowadzić na wypadek różnych zdarzeń losowych. Poznaj obowiązki dyrektora związane z zapewnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków w placówce publicznej, jak i niepublicznej.

Sprawdzanie czystości głowy u dziecka w czasie pandemii

Pytanie: Czy dyrektor szkoły/przedszkola może upoważnić wychowawcę klasy/grupy przedszkolnej do sprawdzania czystości dziecka? Chodzi konkretnie o sprawdzenie głowy ze względu na kilkuletnią już walkę z wszawicą. Z powodu pandemii pani higienistka prawdopodobnie nie będzie mogła takich przeglądów dokonywać w tym roku szkolnym. Czy wychowawca klasy/grupy przedszkolnej może odmówić wykonania kontroli czystości głowy u swoich uczniów?

Mycie zębów w przedszkolu w czasie pandemii

Pytanie: Czy w dobie pandemii dzieci powinny myć zęby w przedszkolu?

Jak postępować z dzieckiem z alergią pokarmową

Pytanie: Do przedszkola uczęszcza dziecko z alergią pokarmową. Czy dziecko musi mieć posiłki przygotowywane przez przedszkole?

Liczba dzieci w przedszkolu a wytyczne GIS

Pytanie: W wyniku przeprowadzonej rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych przyjętych zostało więcej dzieci niż określają to wytyczne przeciwepidemiczne GIS z 2 lipca 2020 r. dla przedszkoli. Co powinien zrobić dyrektor?

Nasłonecznienie sali przedszkolnej

Pytanie: W sali przedszkolnej stwierdzono zbyt niskie nasłonecznienie (powinno być 30%). Czy należy wstawić okno? Czy problem rozwiąże umieszczenie dodatkowego światła sztucznego?

3d5c95501054b4c8ae01db928f28c819a592f2c3-large (1)

Jak przeprowadzić konserwację placu zabaw

Nie ulega wątpliwości, że szkoła ma obowiązek przeprowadzania regularnych kontroli, usuwania w porę stwierdzonych usterek i uszkodzeń oraz wykonywania zabiegów konserwujących urządzenia. Dowiedz się, jak przeprowadzić konserwację szkolnego placu zabaw.

Dezynfekcja w przedszkolu – jak często

Pytanie: Jak często należy dezynfekować w przedszkolu zabawki, toalety , włączniki, klamki, powierzchnie płaskie w okresie pandemii?

Czy rodzic zapłaci odszkodowanie za szkodę wyrządzoną przez ucznia

Pytanie: Czy szkoła może zażądać od rodziców ucznia pokrycia kosztów zniszczenia mienia szkolnego, dokonanego przez ich dziecko

8e8379b1b912225e5b9014b1f4d59c49b522913c-xlarge(1)

Zagrożenie koronawirusem – czy musisz zamknąć szkołę

Rosnące zagrożenie epidemią koronawirusa w Polsce postawiło dyrektorów przed dylematem – czy na tej podstawie należy zawieszać zajęcia i zamykać szkołę? Aby nie działać pochopnie i impulsywnie, poznaj stanowisko MEN i GIS, a także obowiązujące regulacje prawne.

Ilu opiekunów podczas wyjścia z dziećmi

Pytanie: Jaka powinna być minimalna liczba opiekunów podczas wyjść poza przedszkole?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel