Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Bezpieczeństwo i opieka

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, problemy, wątpliwości związane z bezpieczeństwem dzieci w przedszkolu. Eksperci odpowiadają m.in. na takie pytania: jak zorganizować dowóz dzieci do placówki, jak zadbać o bezpieczeństwo na wycieczkach, jakie procedury wprowadzić na wypadek różnych zdarzeń losowych. Poznaj obowiązki dyrektora związane z zapewnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków w placówce publicznej, jak i niepublicznej.

Czy rodzic zapłaci odszkodowanie za szkodę wyrządzoną przez ucznia

Pytanie: Czy szkoła może zażądać od rodziców ucznia pokrycia kosztów zniszczenia mienia szkolnego, dokonanego przez ich dziecko

8e8379b1b912225e5b9014b1f4d59c49b522913c-xlarge(1)

Zagrożenie koronawirusem – czy musisz zamknąć szkołę

Rosnące zagrożenie epidemią koronawirusa w Polsce postawiło dyrektorów przed dylematem – czy na tej podstawie należy zawieszać zajęcia i zamykać szkołę? Aby nie działać pochopnie i impulsywnie, poznaj stanowisko MEN i GIS, a także obowiązujące regulacje prawne.

Ilu opiekunów podczas wyjścia z dziećmi

Pytanie: Jaka powinna być minimalna liczba opiekunów podczas wyjść poza przedszkole?

Czy pracownik może przyjść do szkoły ze swoim dzieckiem

Pytanie: Czy pracownik może w wyjątkowej sytuacji przyprowadzić swoje dziecko do pracy?

Wyjście z przedszkolakami – do jakiej temperatury

Pytanie: Do jakiej temperatury panującej na zewnątrz można wychodzić z dziećmi na spacer czy do ogrodu przedszkolnego? 

Jak długo powinna trwać wycieczka szkolna dla przedszkolaków

Pytanie: Na podstawie jakich kryteriów należy ustalać długość wycieczki autokarowej dla przedszkolaków?

Agresywne dziecko w przedszkolu niepublicznym – jak z nim postąpić

Pytanie: Do niepublicznego przedszkola uczęszcza, które jest agresywne, często zagraża innym . Rodzice na prośbę przedszkola diagnozują przyczyny nadmiernej pobudliwości dziecka i nagłych ataków agresji. Psycholog prowadzi z dzieckiem zajęcia terapeutyczne. Dziecko nie ma orzeczenia, ale istnieje prawdopodobieństwo, że może je otrzymać. Czy dyrektor może wypowiedzieć rodzicom umowę o świadczenie usług ze względu na fakt, że dziecko jest agresywne i zagraża bezpieczeństwu innych dzieci. Taką możliwość przewiduje zarówno sama umowa jak i statut przedszkola.

Jak zareagować w przypadku samookaleczania się przez ucznia

Pytanie: Uczeń pociął się żyletką w łazience w szkole. Wychowawca powiadomił psychologa i rodzica oraz dyrektora szkoły. Jakie kroki powinien podjąć dyrektor szkoły?

Przerwa na świeżym powietrzu – kto ją wprowadza

Pytanie: Dyrektor chce wprowadzić jedną przerwę dla uczniów na świeżym powietrzu. Czy potrzebuje do tego uchwały rady pedagogicznej?

Opieka zdrowotna w przedszkolach – czy podlega nowej ustawie

Pytanie: Czy dyrektor przedszkola ma obowiązek, zorganizować opiekę zdrowotną dla przedszkolaków w swoim przedszkolu zgodnie z ustawą, która standaryzuje zakres opieki zdrowotnej nad uczniami?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel