Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Stanowiska kierownicze w oświacie

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące powierzania stanowisk kierowniczych w szkole i przedszkolu. Poznaj zasady powoływania dyrektora szkoły oraz wicedyrektora szkoły. Dowiedz się, w jaki sposób możesz odwołać kadrę kierowniczą Twojej placówki

Konkurs na dyrektora szkołyCzytaj więcej porad »

Unieważnienie konkursu na dyrektora szkoły, który odbył się 26 marca 2020 r.

Pytanie: Konkurs na dyrektora szkoły został przeprowadzony 26 marca 2020 r.  o godz. 10.00 i został rozstrzygnięty. Czy zostanie unieważniony? Nikt z komisji konkursowej nie wiedział o nowym rozporządzeniu.

44aa1d022363c628c5314b3f6b7ede115cf3266d-xlarge(1)

Chcesz zostać dyrektorem szkoły (przedszkola)? Sprawdź, czy nie musisz poddać się nowej ocenie pracy.

1 września 2019 r. zmieniły się wymagania wobec kandydatów na dyrektorów szkół (przedszkoli). Osoby, które chcą przystąpić do konkursów na dyrektora szkoły (przedszkola) w 2020 r. powinny zadbać o ustalenie co najmniej bardzo dobrej oceny pracy. 

Ważność oceny pracy w konkursie na dyrektora szkoły

Pytanie: Czy wyróżniająca ocena pracy wystawiona w maju 2018 r. (tj. na starych zasadach) będzie ważna w konkursie na dyrektora szkoły, który odbędzie się w 2020 r.?

Powierzenie funkcji kierowniczejCzytaj więcej porad »

Ocena pracy przed powierzeniem pełnienia obowiązków dyrektora szkoły – czy wymagana

Pytanie: Czy nauczyciel, któremu organ prowadzący chce powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora szkoły musi mieć aktualną ocenę pracy?

Odmowa objęcia funkcji wicedyrektora

Pytanie: Dyrektor planuje powierzyć mi funkcję wicedyrektora, jednakże ja nie chcę jej pełnić. Czy mogę odmówić objęcia stanowiska wicedyrektora? 

Aktualność oceny pracy osoby, której będzie powierzona funkcja wicedyrektora

Pytanie: Na jaki dzień – opinii rady pedagogicznej, zgody organu prowadzącego czy powierzenia stanowiska wicedyrektora musi być ważna ocena pracy? 

Pełnienie funkcji kierowniczejCzytaj więcej porad »

Podpisanie umowy o pracę w czasie nieobecności dyrektora

Pytanie: W związku z nieobecnością dyrektora jego obowiązki pełni wicedyrektor. Kogo należy wskazać jako pracodawcę w umowie o pracę zawieranej podczas nieobecności dyrektora? 

Podpisanie umowy o pracę przez wicedyrektora w czasi nieobecności dyrektora

Pytanie: Czy w czasie nieobecności dyrektora szkoły z powodu długotrwałej choroby, wicedyrektor może zatrudnić pracownika obsługi?

Podjęcie pracy w innej szkole przez wicedyrektora

Pytanie: Czy wicedyrektor może podjąć pracę w innej szkole na terenie innego organu prowadzącego?

Odwołanie z funkcji kierowniczejCzytaj więcej porad »

4963c48aac0bbbb831c05fc72e7c4104f306d704-xlarge(3)

Odwołanie ze stanowiska kierowniczego w orzecznictwie sądów administracyjnych

Sprawdź, co w świetle orzecznictwa sądów administracyjnych, może a co nie powinno być podstawą do natychmiastowego odwołania dyrektora (wicedyrektora) szkoły (przedszkola) ze stanowiska. Poznaj 16 przykładów niedopuszczalnych przyczyn natychmiastowego odwołania ze stanowiska dyrektora placówki oświatowej oraz 6 przykładów naruszeń, które uzasadniają odsunięcie nauczyciela od pełnienia funkcji kierowniczej.

Oświadczenie majątkowe ustępującego dyrektora, gdy ostatni dzień kadencji wypada w sobotę

Pytanie: W dniu 31 wygaśnie akt powierzenia stanowiska dyrektora przedszkola. Kadencja nie została przedłużona. Zobligowana jestem do złożenia oświadczenia majątkowego w ostatnim dniu kadencji. W tym roku ten dzień przypada w sobotę. Kiedy powinnam złożyć oświadczenie – w piątek 30 sierpnia czy w poniedziałek 2 września?  

Stanowisko rady pedagogicznej i OP przy odwołaniu wicedyrektora – czy wiążące

Pytanie: Czy opinia rady pedagogicznej oraz organu prowadzącego, którą na podstawie art 64 ust. 1 ustawy prawo oświatowe musi zasięgnąć dyrektor przy odwołaniu wicedyrektora, są wiążące?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel