Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Szkolenia rad pedagogicznych

miko

Wideoporada: Czy niepełnosprawny nauczyciel może mieć doraźne zastępstwa

Niepełnosprawny nauczyciel, któremu z tego powodu obniżono wymiar zajęć, nie może pracować w godzinach ponadwymiarowych. Czy zakaz ten dotyczy również doraźnych zastępstw?

miko

Wideoporada: Gdy nauczyciel pracuje w sobotę lub w niedzielę ...

Nauczycieli obowiązuje 5-dniowy tydzień pracy. Z drugiej strony nie można wykluczyć incydentalnej pracy w soboty lub w niedziele. Sprawdź, jakie świadczenia przysługują z tego tytułu nauczycielowi.

Wideoporada: Czy wicedyrektorowi udziela się wotum zaufania

Sprawdź, czy przepisy przewidują procedurę udzielania wotum zaufania wicedyrektorowi szkoły przez radę pedagogiczną. A może istnieje możliwość udzielenia mu wotum nieufności?

Wideoporada: Świadczenie kompensacyjne - rozwiewamy wątpliwości Czytelników

Czy urlop zdrowotny jest przeszkodą w skorzystaniu ze świadczenia kompensacyjnego? W jakim trybie należy rozwiązać stosunek pracy, aby przejść na to świadczenie? Odpowiedzi w wideoporadzie.

zdjęcie pomoc

E-szkolenie: Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w przedszkolu

Z webinarium dowiesz się, jak należy zorganizować pomoc psychologiczno-pedagogiczną w tak specyficznych placówkach, jakimi są przedszkola.

odpowiedzialność dyrektora

E-szkolenie: Odpowiedzialność dyscyplinarna nauczyciela z punktu widzenia dyrektora

Jak powinien zachować się dyrektor, gdy istnieje podejrzenie, że nauczyciel dopuścił się przewinienia dyscyplinarnego? Co w sytuacji, gdy to dyrektor jest obwinionym? Jaka jest rola dyrektora w postępowaniu wyjaśniającym i dyscyplinarnym. Jak dyrektor powinien zachować się jako świadek? Czy przysługują mu środki zaskarżenia? Na te wszystkie pytania odpowiedź znajdziesz w e-szkoleniu.   

szkolenie Michał

E-szkolenie: Wynagrodzenia nauczycieli – rozwiązania wybranych problemów

Kiedy przyznać dodatek za warunki trudne i uciążliwe, a kiedy przysługuje dodatek funkcyjny? Czy za niezrealizowane godziny ponadwymiarowe należy się wynagrodzenie – na te i inne pytania odpowiedzi można znaleźć w najnowszym szkoleniu online. Przedstawiamy również najważniejsze informacje dotyczące dodatku za wyróżniającą pracę, który zacznie obowiązywać od 2020 r.

Prezentacja: Zatrudnianie nauczycieli i pracowników niepedagogicznych przed rokiem szkolnym 2018/2019

Przed zatrudnieniem nauczyciela dyrektor powinien zażądać od kandydata przedłożenia informacji z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe. Jak jeszcze zweryfikować kandydata na stanowisko nauczyciela, a jak na stanowisko niepedagogiczne? Pobierz naszą prezentację!

Prezentacja: Nowy rok szkolny nowe przepisy

Od września br. wchodzi w życie wiele nowych przepisów. Rok szkolny 2018/2019 zapowiada się głównie pod znakiem zmian w Karcie Nauczyciela, ale nie tylko. Przedstawiamy prezentację, która szczegółowo omawia wszystkie zmiany, a także projekty zapowiadanych nowych regulacji.

Awans zawodowy krok po kroku

Od 1 września 2018 r. nauczyciele będą realizować dłuży staż na stopień nauczyciela kontraktowego oraz wydłuży się okres przerwy między uzyskaniem jednego stopnia awansu zawodowego a rozpoczęciem stażu na kolejny. Część nauczycieli będzie jednak mogła zrealizować staż na dotychczasowych zasadach – poznaj szczegóły.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel