Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Ważne wydarzenia dla szkół i przedszkoli

W zakładce „Ważne wydarzenia dla szkół i przedszkoli” znajdziesz najważniejsze informacje dla Twojej placówki. To zbiór aktualności na temat imprez, programów, konkursów, a także terminów czatów z ekspertami Portalu Oświatowego. Tu również zamieszczamy informacje o zbliżających się konferencjach, szkoleniach czy webinariach. Bądź na bieżąco z ważnymi wydarzeniami dla Ciebie i Twojej placówki!

grafika 1

Szkoła jutra zaczyna się dziś – projekt „Lekcja:Enter”

Po wiosennym doświadczeniu edukacji zdalnej, nauczyciele, uczniowie i rodzice, od kilku tygodniu ponownie spotykają się online. Wszyscy, bogatsi o doświadczenia pierwszego nauczania zdalnego, mierzą się z wyzwaniami, jakie przed nimi stawia. Co do jednego nikt nie ma wątpliwości – kluczowa jest znajomość narzędzi cyfrowych i doskonalenie kompetencji cyfrowych, bo dzięki nim lekcje online są możliwe.

ZNP apeluje o przywrócenie zapisów zwiększających bezpieczeństwo pracowników przedszkoli

ZNP apeluje o przywrócenie zapisów zwiększających bezpieczeństwo pracowników przedszkoli

19 listopada br. Główny Inspektorat Sanitarny opublikował kolejną aktualizację wytycznych przeciwepidemicznych dla przedszkoli, w której znalazł się m.in. zapis o zniesieniu zakazu przyprowadzania dzieci do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych, innych form wychowania przedszkolnego oraz żłobków, jeśli w domu przebywa osoba objęta kwarantanną. W liście do GIS mocno sprzeciwia się temu Związek Nauczycielstwa Polskiego i pilnie apeluje o zmianę wytycznych.

newline.00_01_18_10.Still002

Skuteczne nauczanie z monitorem interaktywnym

Bez względu na okoliczności edukacja musi spełniać swoją rolę. Nie jest to łatwe zdanie w warunkach epidemiologicznych, kiedy nauka odbywa się w modelu zdalnym, albo hybrydowym. Kluczowe jest umożliwienie wszystkim uczniom korzystania z zajęć na takim samym poziomie i stworzenie nauczycielom komfortowych warunków pracy.

Microsoft Showcase School (2)

Temat: Lekcja na przyszłość

Polskie szkoły w programie Microsoft Showcase School

Kalendarz dyrektora przedszkola: grudzień 2020

Kalendarz dyrektora przedszkola: grudzień 2020

Dowiedz się, jakie obowiązki spoczywają na dyrektorze przedszkola na koniec roku kalendarzowego. Poznaj najważniejsze święta i uroczystości przedszkolne.

Czy dyrektor może przekazywać dane o chorych pracownikach szkoły

Czy dyrektor może przekazywać dane o chorych pracownikach szkoły

Dyrektorzy szkół i przedszkoli coraz częściej mają wątpliwości, czy mogą informować swoich pracowników o osobach zakażonych COVID-19 z ich placówek. Do tego dochodzi apel nauczycieli, którzy chcą takie informacje pozyskać. Czy zatem pracodawca może ujawnić czyjeś dane zdrowotne? Szczegółowe wyjaśnienie i przepisy na ten temat prezentujemy poniżej!

Do 3 stycznia przedłużono w szkołach naukę zdalną

Do 3 stycznia przedłużono w szkołach naukę zdalną

Przywrócenie stacjonarnych zajęć sportowych w wybranych szkołach sportowych i praktycznej nauki zawodu to nowe wytyczne ogłoszone przez resort edukacji i nauki. Bez zmian pozostaje nauczanie zdalne, które zostaje przedłużone od 30 listopada i potrwa do 3 stycznia 2021 r.

Doradztwo zawodowe – o czym powinien pamiętać dyrektor szkoły

Doradztwo zawodowe – o czym powinien pamiętać dyrektor szkoły

Aby uporządkować wiedzę w tym zakresie, przygotowaliśmy ebook dla wszystkich dyrektorów szkół podstawowych.

Kontynuacja nauki zdalnej i jeden termin ferii – nowe wytyczne dla oświaty

Kontynuacja nauki zdalnej i jeden termin ferii – nowe wytyczne dla oświaty

Do świąt Bożego Narodzenia kontynuowana będzie nauka zdalna dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. Natomiast ferie zimowe w całym kraju będą w jednym terminie, ale bez możliwości wyjazdów na zimowiska. Tak wyglądają najnowsze wytyczne dla szkół!

Nowy wymiar edukacji

Nowy wymiar edukacji

Technologia zawsze była obecna w szkołach, a zdalna nauka przyspieszyła jej wdrażanie, zwiększyła zakres jej wykorzystania i spowodowała, że nauczyciele musieli przystosować się do nowych warunków pracy. To szansa na długotrwałą zmianę w edukacji, zakładającą wykorzystanie nowoczesnych narzędzi w nauce. Istotnym elementem tej transformacji jest wymiana wiedzy, doświadczenia, dobrych praktyk i inspiracji przez nauczycieli. Właśnie w tym celu powstała Akademia Cyfrowego Edukatora Microsoft.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel