Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Dodatkowe wynagrodzenie roczne w oświacie

Znajdziesz tu aktualne porady Ekspertów dotyczące zasad wypłacania trzynastek dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły. Sprawdź, komu i na jakich zasadach musisz wypłacić trzynastkę!

Trzynastka dla nauczycieliCzytaj więcej porad »

Wypłata trzynastki nauczycielowi zawieszonemu w pełnieniu obowiązków

Pytanie: Czy należy wypłacić dodatkowe wynagrodzenie roczne za poprzedni rok nauczycielowi, który jest obecnie zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych? 

Ekwiwalent za urlop w podstawie trzynastki

Pytanie: Czy otrzymany przez nauczyciela w 2019 ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy wlicza się do podstawy naliczenia dodatkowego wynagrodzenia rocznego za ten rok?

Trzynastka dla nauczyciela, który został zwolniony na podstawie art. 20 Karty Nauczyciela

Pytanie: Nauczyciel został zwolniony z pracy na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 2 Karty Nauczyciela. W 2019 r. przepracował efektywnie tylko 146 dni z uwagi na chorobę. Czy należy wypłacić mu trzynastkę? 

Trzynastka dla pracowników niepedagogicznychCzytaj więcej porad »

Powołanie na skarbnika w gminie a prawo do trzynastki

Pytanie: Główna księgowa zatrudniona w szkole na czas nieokreślony rozwiązała swój stosunek pracy za porozumieniem stron z dniem 28 lutego 2019 r. w związku z powołaniem jej od  1 marca 2019 r. na stanowiska skarbnika gminy. Czy szkoła powinna wypłacić jej trzynastkę za 2019 r.?

Wynagrodzenie postojowe w podstawie trzynastki

Pytanie: Kierowca zatrudniony na pełen etat pracuje w przerywanym systemie czasu pracy. W godzinach 10:30-13:00 ma przerwę w pracy, za które otrzymuje 50% wynagrodzenia. Czy do podstawy trzynastki należy wliczyć wynagrodzenie postojowe? 

Trzynastka po urlopie macierzyńskim u innego pracodawcy

Pytanie: Pracownica zatrudniona od października w bieżącym roku kalendarzowym korzystała z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego u innego pracodawcy. Czy ma prawo do trzynastki w naszej placówce? 

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel