Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Dokumentacja szkolna

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów związane z dokumentacją szkolną, przepisami ogólnymi, jakie obowiązują w tym zakresie, dokumentacją nauczania, a także wiele, wiele innych. Przeczytasz porady dotyczące m.in. dokonywania zmian w wewnątrzszkolnej dokumentacji, korekt w dokumentach, a także zasady przechowywania np. dzienników lekcyjnych. Sporo porad dotyczy równie statutu szkoły – jego aktualizacji i etapów wprowadzania zmian. Sprawdź, jak prawidłowo prowadzić dokumentację szkolną i nauczania!

Czas przechowywania protokołów wpływów i ubytków materiałów bibliotecznych

Pytanie: Przez jaki okres należy przechowywać protokoły wpływów i ubytków materiałów bibliotecznych np. informacje o przekazaniu bibliotece materiałów w formie daru?

Dokumentacja szkolna - przepisy ogólneCzytaj więcej porad »

Podnoszenie kwalifikacji w SIO

Pytanie: Czy należy wprowadzać do SIO informację o ukończonym przez nauczyciela kursie umiejętności zawodowych, który nie podwyższa kwalifikacji nauczycielskich?

Co w przypadku braku miejsca na pieczątkę w legitymacji

Pytanie: Uczennica przyniosła legitymacje, na której nie ma już miejsc na pieczęć, oraz zdjęcie do nowego dokumentu. Co należy zrobić z legitymacja, na której skończyło się miejsce na pieczęć?

Tradycyjna legitymacja wraz z e-legitymacją – czy to możliwe

Pytanie: Czy uczniowie mogą posiadać zarówno tradycyjną legitymację szkolną jak i e-legitymację?

Dokumentacja nauczaniaCzytaj więcej porad »

Dokumentacja nauczania w przypadku przeniesienia ucznia do szkoły przyszpitalnej

Pytanie: Uczeń przebywa w szkole przyszpitalnej, jest tam objęty nauką. Jakich wpisów w przypadku tego ucznia należy dokonywać w dokumentacji nauczania w szkole, do której dotychczas uczęszczał?

Jak dokumentować nauczanie sportowca z indywidualnym tokiem

Pytanie: Uczeń-sportowiec przyznany ma indywidualny tok nauczania, trenuje w innej miejscowości. W jaki sposób dokumentować jego obecność na zajęciach?

Szkoła dla dorosłych – czy obecność musi być potwierdzona podpisem

Pytanie: Czy w publicznej szkole policealnej (dziennej, zaocznej i stacjonarnej) konieczne jest potwierdzanie obecności na zajęciach przez słuchaczy własnoręcznymi, czytelnymi podpisami na listach obecności?

Program wychowawczo-profilaktycznyCzytaj więcej porad »

Program wychowawczo-profilaktyczny w szkole niepublicznej

Pytanie: Kto ustala program wychowawczo-profilaktyczny w szkole niepublicznej?

Co powinno znaleźć się w statucie liceum z klasami nowego typu

Pytanie: Od 1 września w dotychczasowym 3-letnim liceum pojawią się również klasy pierwsze nowego 4-letniego liceum. W związku z tym jakie regulacje powinien zawierać statut takiego liceum? Co z programem wychowawczo-profilaktycznym?

7a71908b39a063f184b254e8b2ae34478a485f29-xlarge

Ewaluacja programu wychowawczo-profilaktycznego. Poznaj 14 zadań

Program wychowawczo-profilaktyczny wymaga ewaluacji co najmniej raz w roku oraz w zależności od doświadczeń, możliwości i oczekiwań nauczycieli oraz rodziców. Dzięki temu uzyskamy informacje, czy zmierzamy w dobrym kierunku oraz nad czym jeszcze trzeba popracować. Przedstawiamy wskazówki dotyczące ewaluacji, w tym najważniejsze zadania dyrektora i zespołu ewaluacyjnego.

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel