Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Dokumentacja przedszkola

Prawidłowe prowadzenie dokumentacji przedszkolnej spoczywa na dyrektorze placówki, a także na nauczycielach. Głównymi dokumentami są statut, arkusz organizacyjny czy plan pracy placówki. Ale nie tylko, w tym miejscu znajdziesz także podstawowe informacje na temat prowadzenia dzienników zajęć, zawierania umów z rodzicami, a także zasady przechowywania dokumentacji. Dowiedz się, jak prawidłowo prowadzić dokumentację przedszkola.

Czy jest obowiązek prowadzenia kart dzieci sześcioletnich

Pytanie: Do tej pory w oddziale sześciolatków wychowawczyni wypełniała tzw. karty dzieci sześcioletnich oraz opracowywała gotowość szkolną. Obecnie zmieniła się nauczycielka i stwierdziła, że karta ta jest mocno przestarzała. Nie mogę odnaleźć w przepisach obowiązku prowadzenia takich kart. Czy można je samodzielnie tworzyć? Czy jest taki obowiązek?

Pomoc udzielana w trakcie bieżącej pracy z dzieckiem – jak dokumentować

Pytanie: W jaki sposób należy dokumentować pracę nauczyciela wychowania przedszkolnego w ramach bieżącej pracy z dzieckiem w przedszkolu? Czy jest konieczny dodatkowy dziennik do udzielania pomocy w ramach bieżącej pracy? Przy założeniu, że nauczyciel nie jest specjalistą.

Wydanie zaświadczenia o gotowości szkolnej, gdy dziecko ma długą absencję

Pytanie: Rodzice dziecka poinformowali o planach wyjazdu zagranicznego, który może trwać od 2 do 6 miesięcy. W tym czasie dziecko powinno realizować roczne przygotowanie przedszkolne. Czy przedszkole może wystawić dziecku zaświadczenie o gotowości szkolnej w przypadku tak długiej absencji?

Wydawanie zarządzeń w przedszkolu niepublicznym

Pytanie: Czy są przepisy regulujące wydawanie zarządzeń przez dyrektora w niepublicznym przedszkolu? Czy powinien być zapis w statucie przedszkola odnośnie tych regulacji?

„Niepełnosprawność” czy „upośledzenie” – jakiego pojęcia należy używać

Pytanie: Czy w dokumentacji szkolnej należy używać pojęcia „niepełnosprawność intelektualna” czy „upośledzenie umysłowe”?

Kiedy wydać legitymację przedszkolną dla dziecka z niepełnosprawnością

Pytanie: Czy niepubliczna terapeutyczna szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi ma obowiązek wydać legitymację przedszkolną dla dziecka z niepełnosprawnością (kształcenie specjalne)? Czy wydaje ją dopiero w momencie wpłynięcia wniosku o jej wydanie od rodzica/opiekuna?

Grupowe zajęcia rewalidacyjne – ile dzienników zajęć prowadzić

Pytanie: W przedszkolu specjalnym w jednej grupie realizowane są trzy różne rodzaje zajęć rewalidacyjnych. Zajęcia prowadzone są w formie grupowej. Czy można przebieg tych trzech rodzajów zajęć dokumentować w jednym dzienniku papierowym do zajęć rewalidacyjnych?

Jakie regulaminy obowiązują w przedszkolu publicznym

Jakie regulaminy obowiązują w przedszkolu publicznym

Przedszkole powinno posiadać regulaminy, do wprowadzenia których zobowiązują określone przepisy prawa. Są wprowadzane zarządzeniem dyrektora lub uchwałą odpowiedniego organu. Zarządzeniem dyrektora mogą być także wprowadzane regulaminy, które nie są obowiązkowe, ale ich opracowanie wynika z potrzeb przedszkola. Sprawdzamy obowiązkowe i nieobowiązkowe regulaminy przedszkola.

Prowadzenie dzienników w wakacje – w przedszkolu niepublicznym

Pytanie: Czy w przedszkolu prywatnym w okresie wakacyjnym muszą być prowadzone dzienniki?

Legitymacja przedszkolna dla dzieci z orzeczeniem – w jakim wieku

Pytanie: Czy dla dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność ruchową, w tym afazję, oraz dla dziecka słabosłyszącego (lat 4) można wystawić legitymację przedszkolną? Oboje z dzieci nie podlegają jeszcze obowiązkowi rocznego przygotowania przedszkolnego też nie mają orzeczenia o niepełnosprawności.

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty