Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja pracy

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, problemy, wątpliwości związane z organizacją czy prowadzeniem przedszkola, a także porady związane z najnowszą reformą oświatową. Eksperci odpowiadają na pytania dotyczące statutów przedszkola, arkusza organizacyjnego, czy organizacji zajęć. Ponadto podpowiadamy, jak tworzyć oddziały przedszkolne, jak prowadzić dokumentację placówki, a także wiele innych niezbędnych porad dla dyrektora przedszkola publicznego i niepublicznego.

Pieczątki dla logopedy i psychologa

Pytanie: Czy w przedszkolu logopeda i psycholog mogą używać imiennej pieczątki?

Zmiana godzin otwarcia przedszkola w związku z pandemią

Pytanie: Przedszkole nie samorządowe w okresie pandemii było otwarte w godzinach 8.00-16.00, inaczej niż dotychczas. Czy można wprowadzić takie godziny otwarcia także w kolejnym roku szkolnym?

Kiedy nie można używać wyrazu „specjalna”

Pytanie: Czy prawdą jest, że w przypadku szkół i placówek oświatowych należy pomijać wyraz „specjalna”/”specjalny”?

Czy można łączyć półkolonię z zajęciami w przedszkolu

Pytanie: W zespole szkół składającym się ze szkoły i przedszkola w okresie wakacji sprawowana jest opieka nad dziećmi. Czy można łączyć zajęcia w przedszkolu z półkolonią dla dzieci ze szkoły podstawowej – zachowując reżim do 16 osób w grupie?

Czy przedszkole może pozyskiwać dane o zatrudnieniu rodziców

Pytanie: Czy dyrektor powinien zbierać dane od rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola dotyczące zatrudnienia rodziców w tym miejsca zatrudnienia oraz zajmowanego stanowiska?

Jak zweryfikować obecność nauczycieli na zdalnym posiedzeniu rady pedagogicznej

Pytanie: Czy w trakcie zebrania rady pedagogicznej w formie wideokonferencji przewodniczący może żądać od nauczycieli uczestniczących włączenia kamer w swoich komputerach, tak aby byli widoczni dla pozostałych osób, a przewodniczący widział kto rzeczywiście uczestniczy w zebraniu?

Jakie oświadczenia od rodziców dzieci przychodzących do przedszkola

Pytanie: Czy rodzice dzieci, które w czasie pandemii będą uczęszczały do przedszkola, powinni składać oświadczenie o braku kontaktu z osobą chorą lub na kwarantannie? Czy mogą zostać zobowiązani do składania oświadczenia o powrocie do pracy?

Ile dzieci należy przyjąć do przedszkola

Pytanie: Czy Dyrektor musi przyjąć do szkoły wszystkie dzieci 3, 4 i 5-letnie, których rodzice złożyli wnioski o przyjęcie w postępowaniu rekrutacyjnym?

Dzień wolny od zajęć a zdalne nauczanie

Pytanie: Dyrektor szkoły ustalił dzień wolny od zajęć na 30 kwietnia 2020 r. Czy w obecnej sytuacji dzień ten powinien być dniem wolnym od nauki zdalnej?

Zajęcia z języka obcego w przedszkolu – czy konieczna obecność wychowawcy

Pytanie: Czy w zajęciach prowadzonych przez nauczyciela języka angielskiego powinien uczestniczyć również nauczyciel wychowania przedszkolnego?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel