Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja pracy

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, problemy, wątpliwości związane z organizacją czy prowadzeniem przedszkola, a także porady związane z najnowszą reformą oświatową. Eksperci odpowiadają na pytania dotyczące statutów przedszkola, arkusza organizacyjnego, czy organizacji zajęć. Ponadto podpowiadamy, jak tworzyć oddziały przedszkolne, jak prowadzić dokumentację placówki, a także wiele innych niezbędnych porad dla dyrektora przedszkola publicznego i niepublicznego.

Jak zweryfikować obecność nauczycieli na zdalnym posiedzeniu rady pedagogicznej

Pytanie: Czy w trakcie zebrania rady pedagogicznej w formie wideokonferencji przewodniczący może żądać od nauczycieli uczestniczących włączenia kamer w swoich komputerach, tak aby byli widoczni dla pozostałych osób, a przewodniczący widział kto rzeczywiście uczestniczy w zebraniu?

Jakie oświadczenia od rodziców dzieci przychodzących do przedszkola

Pytanie: Czy rodzice dzieci, które w czasie pandemii będą uczęszczały do przedszkola, powinni składać oświadczenie o braku kontaktu z osobą chorą lub na kwarantannie? Czy mogą zostać zobowiązani do składania oświadczenia o powrocie do pracy?

Ile dzieci należy przyjąć do przedszkola

Pytanie: Czy Dyrektor musi przyjąć do szkoły wszystkie dzieci 3, 4 i 5-letnie, których rodzice złożyli wnioski o przyjęcie w postępowaniu rekrutacyjnym?

Dzień wolny od zajęć a zdalne nauczanie

Pytanie: Dyrektor szkoły ustalił dzień wolny od zajęć na 30 kwietnia 2020 r. Czy w obecnej sytuacji dzień ten powinien być dniem wolnym od nauki zdalnej?

Zajęcia z języka obcego w przedszkolu – czy konieczna obecność wychowawcy

Pytanie: Czy w zajęciach prowadzonych przez nauczyciela języka angielskiego powinien uczestniczyć również nauczyciel wychowania przedszkolnego?

Przyjmowanie dzieci do przedszkola w okresie epidemii

Pytanie: Czy w okresie zawieszenia działalności przedszkole może przyjmować dzieci?

Arkusz organizacyjny w postaci elektronicznej

Pytanie: Czy dyrektor może przesłać arkusz organizacyjny do zaopiniowania organizacji związkowej drogą elektroniczną?

Komisja rekrutacyjna w przedszkolu w okresie zawieszenia

Pytanie: Czy w obecnej sytuacji jest konieczne powoływanie komisji rekrutacyjnej?

Kto wskazuje inne przedszkole dla rodziców nieprzyjętego dziecka

Pytanie: Czy dyrektor szkoły może wskazać rodzicom dzieci nieprzyjętym do przedszkola inny oddział przedszkolny przy szkole podstawowej lub przedszkole?

Kto odracza obowiązek szkolny

Pytanie: Dziecko zameldowane jest w obwodzie szkoły A, ale zamieszkuje w obwodzie szkoły B. Czy decyzję o odroczeniu spełnienia obowiązku szkolnego powinien wydać dyrektor szkoły A czy też szkoły B?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel