Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Składki i świadczenia z ZUS

Znajdziesz tu aktualne porady ekspertów dotyczące świadczeń z ZUS dla pracowników oświaty. Dzięki praktycznym poradom bez problemu ustalisz prawo i wysokość zasiłków oraz poznasz niezbędną dokumentację związaną z ubieganiem się o świadczenia z ZUS pracowników Twojej placówki

Prowadzenie działalności gospodarczej w czasie pobierania zasiłku macierzyńskiego ze stosunku pracy

Pytanie: Czy nauczycielka przebywająca na urlopie macierzyńskim może prowadzić własną działalność gospodarczą i czy zachowuje wtedy prawo do wypłaty zasiłku macierzyńskiego z ZUS?

Rodzic po nocnej zmianie a prawo do zasiłku opiekuńczego

Pytanie: Czy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom, gdy jedno z nich pracuje w nocy (22:00 – 6:00) a drugi rodzic w dzień (7:30 – 15:30)? 

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla nauczyciela, który pracuje zdalnie

Pytanie: Czy nauczycielka samotnie wychowująca 4-letnie dziecko, która pracuje zdalnie, może wystąpić o dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Czy skorzystanie z zasiłku oznacza, że nie będzie pracować?

Zasiłek opiekuńczy za okres zawieszenia zajęć, gdy drugi rodzic jest rolnikiem

Pytanie: Czy pracownicy przysługuje zasiłek opiekuńczy na dziecko do lat 8 z tytułu zamknięcia szkoły z powodu koronawirusa w przypadku, gdy drugi rodzic jest rolnikiem opłacającym KRUS?

Składki ZUS od trzynastki wypłaconej byłemu pracownikowi - emerytowi

Pytanie: Czy trzynastą pensję pracownika, obecnie jest na rencie lub emeryturze należy oskładkować składkami ZUS?

Dodatek na start w wynagrodzeniu chorobowym nauczyciela

Pytanie: Czy dodatek na start powinnam wliczyć do podstawy zasiłkowej nauczyciela?

Zasiłek chorobowy w przypadku urodzenia dziecka w czasie urlopu wychowawczego

Pytanie: Czy prawdą jest, że pracownica musi wrócić do pracy choćby na jeden dzień aby uzyskać zasiłek chorobowy po urlopie wychowawczym?

Dodatek funkcyjny w wynagrodzeniu chorobowym po zaprzestaniu pełnienia funkcji

Pytanie: Nauczyciel do 31 sierpnia otrzymywał dodatek za wychowawstwo. Od 1 września nie pełni już tej funkcji. Czy do zasiłku chorobowego wypłacanego we wrześniu należy wliczyć ten dodatek?

Rozpoczęcie choroby przed obniżką etatu – wysokość zasiłku

Pytanie: Nauczycielka w nowym roku szkolnym będzie miała obniżony wymiar zajęć. Czy jeśli zajdzie w ciążę i rozpocznie pobieranie zasiłku chorobowego przed wejściem w życie nowych warunków zatrudnienia, będzie miała prawo do zasiłku z uwzględnieniem pełnego etatu?

Wypłata zasiłku chorobowego po ustaniu zatrudnienia

Pytanie: Nauczyciel zatrudniony do 31 sierpnia przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim. Czy jeśli zwolnienie zostanie wystawione na okres po 31 sierpnia to umowa ulegnie rozwiązaniu? Kto w takim wypadku wypłaca zasiłek? 

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel