Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Podstawa programowa

Znajdziesz tu niezbędne informacje dotyczące podstawy programowej w przedszkolu. W ostatnich latach podstawa często się zmienia, warto więc na bieżąco śledzić wszystkie nowe przepisy. Poznaj odpowiedzi ekspertów dotyczące m.in. nauki obowiązkowego języka obcego, prowadzenia zajęć specjalistycznych, a także monitorowania podstawy przez dyrektora. Wszystkie najważniejsze informacje o prowadzeniu zajęć w przedszkolu znajdziesz w jednym miejscu!

Rytmika i logopedia – czy są w podstawie programowej

Pytanie: Czy zajęcia rytmiczne i logopedia są w podstawie programowej?

Zajęcia w przedszkolu w ferie – opiekuńcze czy dydaktyczno-wychowawcze

Pytanie: Czy w czasie ferii zimowych jest obowiązek prowadzenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych? Czy tylko opiekuńczych, jeśli jest niewielka liczba dzieci?

Czy można zmienić program wychowania przedszkolnego

Pytanie: W roku szkolnym 2019/2020 w grupie przedszkolnej 5-latki realizowany był określony program wychowania przedszkolnego. Czy ten sam program należy kontynuować w 6-latkach w roku szkolnym 2020/2021?

Od kiedy nauka języka obcego w przedszkolu

Pytanie: Od jakiego wieku należy objąć dzieci przedszkolne językiem obcym?

Religia i język angielski – czy są realizowane w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego

Pytanie: Czy w ramach podstawy programowej w oddziale przedszkolnym (25 godz.) może być j. angielski i religia? Czy ilość realizowanych godz. może wyglądać tak: 23 godz. wychowania + 1 godz. j. angielskiego + 1 godz. religii?

Religia w przedszkolu – czy ma być w zestawie programów nauczania

Pytanie: Czy program nauczania religii w przedszkolu powinien być w przedszkolnym zestawie programów nauczania?

Liczba godzin przeznaczona na realizację podstawy programowej w oddziale przedszkolnym

Pytanie: Ile godzin w podstawie programowej mają dzieci w oddziale przedszkolnym (zerówce)? Czy jest to co najmniej 5 dziennie, czyli 25 tygodniowo, czy łącznie 22 godziny w tygodniu - pensum nauczyciela w oddziale przedszkolnym?

Diagnoza przedszkolna – czy nadal obowiązuje

Pytanie: Czy w przedszkolach nie robi się już diagnozy, tylko na podstawie obserwacji wypisuje się diagnozę końcową w formie informacji dla rodziców o gotowości szkolnej?

doradztwo zawodowe w przedszkolu

Doradztwo zawodowe w przedszkolu – czy musi mieć program

Działania dotyczące preorientacji zawodowej w przedszkolu powinny być podejmowane w toku realizacji podstawy programowej. Podpowiadamy, czy trzeba opracowywać odrębny program realizacji systemu doradztwa zawodowego.

Czy trzeba zorganizować etykę w przedszkolu

Pytanie: Rodzice dziecka z oddziału przedszkolnego złożyli podanie o zorganizowanie lekcji etyki dla jednego dziecka. Czy szkoła ma obowiązek prowadzenia takich lekcji dla oddziału przedszkolnego?

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel