Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Bezpieczeństwo w szkole

Znajdziesz tu wszystko, co musisz wiedzieć o organizacji dyżurów, wycieczek, zajęć i imprez szkolnych. Sprawdź, krok po kroku, jak postępować z agresywnymi uczniami, jak sobie radzić z przemocą i trudnymi sytuacjami w szkole. Eksperci odpowiadają na Wasze pytania i doradzają, jak mieć pewność, że uczniom nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Dzięki poradom związanym z bezpieczeństwem w szkole unikniesz sytuacji kryzysowych i będziesz na bieżąco ze wszystkimi przepisami prawa.

Opieka nad uczniami w czasie zajęć i dyżurówCzytaj więcej porad »

Zapisy w regulaminie świetlicy o zatrudnieniu rodziców – czy są dozwolone

Pytanie: Czy szkoła w regulaminie świetlicy może zamieścić zapis, że na świetlicę przyjmowane są tylko dzieci, których obydwojga rodziców/opiekunów prawnych jest zatrudnionych na etacie? Jaki przepis prawny to reguluje?

Realizacja nauki zdalnej na terenie szkoły – kto odpowiada za bezpieczeństwo ucznia

Pytanie: Czy uczeń, który będzie realizował naukę zdalną na terenie szkoły, musi mieć zapewnioną opiekę? Organ prowadzący oznajmił, że nie zaplanował na to pieniędzy i szkoła ma zorganizować opiekę dla dziecka. Kto powinien zapewniać opiekę temu uczniowi?

Odbiór 7-latka przez starsze dziecko

Pytanie: Czy dziecko 9-letnie może odebrać siostrę 7-letnią ze świetlicy, jeśli rodzic wyraził taką wolę na piśmie?

Opieka nad uczniami podczas wycieczek szkolnychCzytaj więcej porad »

W przypadku wycieczki jednodniowej - bez ubezpieczenia NNW

Pytanie: Czy uczeń musi być ubezpieczony od NNW jeśli wyjeżdża z nauczycielami poza teren szkoły (np. wycieczka jednodniowa, wyjście do kina czy teatru)? Kto ponosi odpowiedzialność, jeśli dziecku coś się stanie?

Wyjazd uczniów poza szkołę komunikacją miejską – na jakich zasadach

Pytanie: Czy uczniowie szkoły podstawowej pod opieką nauczyciela mogą jechać na zawody sportowe komunikacją miejską?

Wycieczka a wysokie temperatury

Pytanie: Czy można organizować wycieczki szkolne lub przedszkolne w trakcie upałów?

Postępowanie w trudnych sytuacjachCzytaj więcej porad »

Na jakiej zasadzie wprowadzić w szkole program dbający o dobrostan uczniów

Pytanie: Zespół szkół przygotowuje się na powrót uczniów do szkoły (jesteśmy szkołą podstawową z oddziałami przedszkolnymi i w zespole z LO). Chcemy wprowadzić regularny „Program dbania o dobrostan uczniów”. Jakie regulacje zastosować, żeby takie wsparcie wdrożyć w placówce dla wszystkich uczniów?

W jakim wieku dziecko może pozostać w domu bez opieki osoby pełnoletniej

Pytanie: Kto odpowiada za bezpieczeństwo dzieci (uczniów) w domu w czasie nauki zdalnej i w czasie przerwy pomiędzy lekcjami on-line w przypadku kiedy w domu ucznia nie ma pełnoletniego opiekuna?

Samodzielny powrót dziecka 8-letniego z autobusu szkolnego do domu

Pytanie: Czy rodzic może wyrazić pisemną zgodę na samodzielny powrót dziecka 8-letniego do domu od autobusu szkolnego? Czy konieczny jest odbiór osobisty przez rodzica?

Bhp w szkoleCzytaj więcej porad »

Bezpieczne pozostawianie podręczników i przyborów w szkole w czasie pandemii

Pytanie: Czy w obecnym czasie uczniowie klas I-III mogą pozostawiać ćwiczenia i podręczniki w szkole - konkretnie w sali lekcyjnej (wspólna szafa dla wszystkich)?

Ilu uczniów podczas konsultacji

Pytanie: Na nauczycieli nałożony został obowiązek przeprowadzania konsultacji z uczniami klas egzaminacyjnych. Czy obowiązuje limit osób na zajęciach? Czy konsultacje mogą być wykorzystane np. na napisanie próbnej matury?

Maseczki w strefach żółtych i czerwonych – czy także w szkole

Maseczki w strefach żółtych i czerwonych – czy także w szkole

Czy związku z wprowadzeniem strefy żółtej na terenie całego kraju uczniowie podczas lekcji muszą mieść zakryte usta i nos? Odpowiedź w artykule.

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

Zajmie ci to jedynie 2 minuty

wiper-pixel