Awans zawodowy nauczyciela to proces zbiurokratyzowany, co oznacza, że na dyrektorze szkoły spoczywa obowiązek przygotowania różnego rodzaju dokumentów. W trakcie przygotowania do zawodu nauczyciela początkującego oraz stażu nauczyciela kontraktowego dyrektor musi wypełnić obowiązki nie tylko związane z oceną pracy, lecz także z obserwacją zajęć czy też zakończeniem okresu przygotowania do zawodu lub stażu. Obowiązki dyrektora aktualizują się także w związku z awansem zawodowym nauczyciela mianowanego.
Dyrektor szkoły jako przewodniczący rady pedagogicznej musi zadbać o prawidłowy przebieg jej obrad, a także o właściwe rezultaty jej działalności. Tym samym odpowiada również za dokumentację rady pedagogicznej. Podczas szkolenia wyjaśnimy, jak powinny wyglądać dokumenty dotyczące funkcjonowania rady pedagogicznej oraz tworzone przez tę radę.
Zmiany organizacyjne w szkole nie zawsze muszą oznaczać zwalnianie nauczycieli. Karta Nauczyciela przewiduje różne możliwości zmiany warunków pracy nauczyciela, które pozwalają na zachowanie zatrudnienia. Większość z nich wymaga jednak zgody nauczyciela.
Lipiec 2025 r. Przed nowym rokiem szkolnym dyrektorzy zawierają umowy o pracę i akty mianowania z nauczycielami. Dokonują także przeniesienia służbowego nauczycieli z innych szkół. Podczas szkolenia dowiesz się, jak wykonać wszystkie te czynności zgodnie z przepisami, unikając późniejszych konsekwencji błędnie zawartych umów.
Czerwiec 2025 r. Koniec czerwca wiąże się z koniecznością naliczenia i wypłaty wynagrodzenia urlopowego dla nauczycieli szkół feryjnych. To także czas, kiedy niektórym nauczycielom kończą się umowy o pracę zawarte na czas określony, a to wiąże się z koniecznością wyliczenia i wypłaty ekwiwalentu urlopowego. W oparciu o przykłady z praktyki szkolnej podczas szkolenia pokażemy, jak obliczyć i wypłacić wynagrodzenie oraz ekwiwalent urlopowy nauczyciela, a także: jak obliczyć liczbę dni ekwiwalentu urlopowego na przykładach, od kiedy i w jakich terminach wypłacać wynagrodzenie urlopowe, jak obliczyć podstawę wymiaru wynagrodzenia i ekwiwalentu urlopowego, czym jest tzw. średnia urlopowa i jak ją obliczyć.
Maj 2025 r. Najlepiej uczyć się na cudzych błędach. Dlatego podczas szkolenia przedstawimy przykłady najczęściej występujących błędów w regulaminach zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS) w szkołach i placówkach oświatowych. Wyjaśnimy, jak prawidłowo konstruować postanowienia, aby były zgodne z podstawowymi zasadami działalności socjalnej i przepisami prawa.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty