W jaki sposób zakończyć pracę oddziału przygotowawczego

Leszek Zaleśny
Data publikacji: 21 czerwca 2022 r.
Poleć znajomemu
W jaki sposób zakończyć pracę oddziału przygotowawczego

Jeśli oddział ma funkcjonować do końca roku szkolnego, to jakie zadania w tej kwestii ma organ prowadzący, a jakie dyrektor szkoły? Sprawdzamy, co mówią o tym przepisy.

Nauka w oddziale przygotowawczym – do końca roku szkolnego

Okres nauki ucznia w oddziale przygotowawczym trwa do zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym, w którym uczeń został zakwalifikowany do oddziału. Okres ten w zależności od postępów w nauce ucznia i jego potrzeb edukacyjnych może zostać skrócony albo przedłużony, nie dłużej niż o jeden rok szkolny. Nauczyciele oceniają postępy uczniów na zakończenie ich pobytu w oddziale przygotowawczym – dokonują klasyfikacji rocznej.

Dyrektor przygotowuje zakończenie prac oddziału przygotowawczego

Na początek trzeba zaznaczyć, że to burmistrz powinien wydać zarządzenie o zakończeniu działalności oddziału przygotowawczego.

Natomiast do zadań dyrektora szkoły należy:
  • rozwiązanie stosunków pracy z zatrudnionymi nauczycielami (chyba, że były to ich dodatkowe przydziały poza realizowanym etatem),
  • zabezpieczenie do zarchiwizowania dokumentacji przebiegu nauczania stosowanej w oddziale, a związanej z końcowymi pracami nauczycieli.
Leszek Zaleśny

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql