Pytanie: Czy dyrektor może samodzielnie zwolnić uczniów z opłaty za obiady?
Pytanie: Rada Gminy podjęła uchwałę, w której ustaliła miesięczną opłatę za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym w wysokości 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu. W przedszkolu, którego dotyczy pytanie, czas bezpłatny za pobyt dziecka w przedszkolu trwa od 8:15 do 13:15. Czy jeśli dziecko przebywa w przedszkolu od godz. 8:00 do 13:30, wówczas należy liczyć 2 godziny płatnego pobyt dziecka?
Pytanie: Czy w sytuacji gdy organ samorządu nie udzielił pisemnego upoważnienia kierownikom samorządowych jednostek organizacyjnych, dyrektor szkoły ma możliwość dokonywania zmian w planie finansowym szkoły w ciągu roku w rozdziale w ramach grup, tzn. między paragrafami płacowymi lub miedzy paragrafami rzeczowymi?
Pytanie: Jaki paragraf klasyfikacji wydatków należy zastosować, księgując dodatek na start?
Pytanie: W sierpniu przedszkole jest zamknięte z uwagi na wcześniej ustaloną przerwę. Umowa z rodzicami wychowanków na świadczenie usługi edukacyjnej zawarta jest także na okres wakacyjny. Czy wobec tego należy pobierać opłatę za okres wakacji?
Pytanie: Dyrektor przedszkola niepublicznego zawiera umowy z rodzicami na kolejny rok szkolny. Cześć dzieci nie uczęszcza jednak do przedszkola w miesiącach letnich. Czy dłuższa nieobecność dziecka w przedszkolu (także spowodowana chorobą) jest podstawą do obniżenia wysokości opłaty stałej (czesnego)? Przedszkole jest gotowe do świadczenia usług.
Pytanie: Czy szkoła samorządowa musi uiszczać opłatę skarbową od pełnomocnictwa?
Pytanie: Szkoła ma możliwość uzyskania grantu, z którego pozyska pieniądze na podstawie umowy darowizny. Czy pieniądze, które będą darowizną, powinny wpłynąć na konto organu prowadzącego, główne konto szkoły, czy na wyodrębnione konto przy szkole?
Pytanie: Jak prowadzić księgę inwentarzową – salami czy działami?
Pytanie: Z początkiem nowego roku szkolnego nastąpi połączenie szkoły podstawowej i przedszkola w zespół szkolno-przedszkolny. Czy na dzień 31 sierpnia należy dokonać likwidacji jednostek i zamknąć księgi rachunkowe szkoły i przedszkola i z dniem 1 września otworzyć księgi rachunkowe nowej jednostki?
Zajmie ci to jedynie 2 minuty