Aktywacja Portalu Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Data publikacji: 18 lipca 2016 r.
Poleć znajomemu
Aktywacja Portalu Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji

15 lipca Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło portal Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Portal jest dostępny pod adresem www.kwalifikacje.gov.pl. Nowe rozwiązanie ma okazać się pomocne osób zainteresowanych formalnym uznawaniem kompetencji i podnoszeniem kwalifikacji.

ZSK ma poprawić jakość kwalifikacji zdobytych w Polsce

Przypomnijmy, że pod nadzorem MEN i we współpracy z partnerami społecznymi wprowadzono tzw. Zintegrowany System Kwalifikacji. System ujmuje kwalifikacje w tzw. ramach i zapewnia m.in. możliwość obiektywnego porównania dyplomów wydawanych w różnych krajach. Znak graficzny określający poziom Polskiej Ramy Kwalifikacji na dokumencie potwierdzającym kwalifikację ma pełnić rolę rozpoznawalnym znaku jakości, któremu mogą zaufać pracodawcy zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Portal umożliwia wyszukiwanie danych dotyczących poszczególnych kwalifikacji

Portal Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji zawiera niezbędne informacje dotyczące korzystania z systemu przeznaczone zarówno dla uczących się i pracowników, jak i dla pracodawców i instytucji szkoleniowych. Przewiduje również możliwość skorzystania ze szkolenia e-learningowego na temat funkcjonowania ZSK. Poprzez odnośnik do Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji portal zapewnia możliwość odnalezienia szczegółowych informacji odnośnie konkretnych kwalifikacji, a także instytucji systemu kwalifikacji.

Źródło:

Opracowanie: Michał Kowalski 

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel