CKE: Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w sesji maj–lipiec 2016 r.: materiały i przybory pomocnicze

Data publikacji: 26 kwietnia 2016 r.
Poleć znajomemu
CKE: Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w sesji maj–lipiec 2016 r.: materiały i przybory pomocnicze

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w komunikacie z 25 kwietnia 2016 r. ogłosił wykaz materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający podczas egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji maj–lipiec br. Komunikat dotyczy części pisemnej i praktycznej egzaminu.

Część pisemna

Każdy zdający w części pisemnej z wykorzystaniem arkuszy egzaminacyjnych i kart odpowiedzi:

  • powinien mieć długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem) oraz
  • może mieć kalkulator prosty (który umożliwia wykonywanie tylko dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ewentualnie obliczanie procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb).

Każdy zdający w części pisemnej z wykorzystaniem elektronicznego systemu przeprowadzania egzaminu zawodowego:

  • powinien mieć długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem) oraz
  • może mieć kalkulator prosty.

Część praktyczna

Każdy zdający powinien mieć długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem) oraz własne przybory, które są wymienione w tabeli – patrz: Komunikat o przyborach.

Źródło:

  • Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 25 kwietnia 2016 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający w części pisemnej/części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji maj–lipiec 2016 r.
  • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 27 kwietnia 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (Dz.U z 2015, poz. 673) - § 12.

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel