MEN: Wiosenna przerwa świąteczna bez lekcji online

Data publikacji: 2 kwietnia 2020 r.
Poleć znajomemu
MEN: Wiosenna przerwa świąteczna bez lekcji online

W dniach 9-14 kwietnia w szkołach feryjnych nie będzie lekcji, przedszkola zaś w dni robocze będą realizować swoje zadania zdalnie.

W związku z wprowadzeniem realizacji zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych z wykorzystaniem metod kształcenia na odległość do 10 kwietnia 2020 r. powstały wątpliwości, czy także w okresie przerwy świątecznej nauczyciele mają realizować zajęcia. MEN rozwiewa te wątpliwości.

Informacja MEN: Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów. Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.
Pisaliśmy o tym też w artykule: „Zdalne nauczanie a przerwa świąteczna”, w którym nasz ekspert - dr Patryk Kuzior – prezentował analogiczne stanowisko.

Opracowanie: Anna Trochimiuk

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel