Podręczniki MEN – są formularze na rok szkolny 2016/2017

Monika Fidler

Monika Fidler

Data publikacji: 23 czerwca 2016 r.
Poleć znajomemu
Podręczniki MEN – są formularze na rok szkolny 2016/2017

Resort edukacji informuje, że są już dostępne formularze umożliwiające złożenie przez szkoły zapotrzebowania oraz wnioski o wyposażenie w podręczniki dla klas II i III szkoły podstawowej. Można je składać do 28 czerwca br.

Formularze dla szkół publicznych i niepublicznych

MEN informuje, że w strefie SIO2 (dla zalogowanych) są udostępnione formularze umożliwiające złożenie:

  • przez publiczne szkoły podstawowe i publiczne ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia – „Zapotrzebowania na podręcznik zapewniany przez MEN”,
  • przez niepubliczne szkoły podstawowe i niepubliczne ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia – „Wniosku o wyposażenie w podręczniki”.

Zamawianie podręczników do klas II i III

Formularze dotyczą podręczników do klasy:

  • III szkoły podstawowej – część I, która składa się z 3 książek (edukacja zintegrowana A, edukacja zintegrowana B, matematyka). Zamówienia składane będą na 3 książki dla każdego ucznia klasy III (komplet) oraz dodatkowo 6 książek na każdy oddział klasowy (2 komplety),
  • II szkoły podstawowej – część I, ale tylko na brakujące egzemplarze podręcznika. Część I składa się z 3 książek (edukacja zintegrowana A, edukacja zintegrowana B, matematyka). Zamówienia składane będą na 3 książki  dla każdego ucznia (komplet), dla którego brakuje podręczników oraz dodatkowo 3 książki na każdy oddział klasowy (1 komplet).

Zamówienia i wnioski zbierane są do 28 czerwca 2016 r. W celu złożenia zapotrzebowania przez szkołę należy skorzystać ze „strefy dla zalogowanych” portalu systemu informacji oświatowej, dostępnej pod adresem https://sio.men.gov.pl/dodatki/strefa/.

Podręczniki do klas I – w ramach zamówień uzupełniających

Zapotrzebowania i wnioski na podręcznik do klasy I będą składane w ramach zamówień uzupełniających (jeśli będzie taka potrzeba), w związku ze znacznie mniejszą liczbą dzieci w klasach pierwszych od września br. niż liczba podręczników już dostarczonych do szkół w poprzednich latach.

Źródło:

  • Strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej (www.men.gov.pl).
Monika Fidler

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel