Program „Internet dla szkół” – ankiety można przesyłać do 29 kwietnia

Data publikacji: 28 kwietnia 2016 r.
Poleć znajomemu
Program „Internet dla szkół” – ankiety można przesyłać do 29 kwietnia

Do 29 kwietnia br. Ministerstwo Edukacji Narodowej zbiera od szkół ankiety na temat sposobu korzystania z internetu. Wyniki posłużą do opracowania listy placówek objętych programem „Internet dla szkół”.

Ankieta dla ponad 30 tys. szkół

Dostęp do szerokopasmowego internetu dla wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Polsce to główny cel program, który został ogłoszony 22 grudnia 2015 r. przez Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W ramach przygotowań do programu resorty przygotowały ankietę skierowaną do ponad 30 tys. szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Celem jest zebranie informacji bezpośrednio od placówek oświatowych na temat sposobu korzystania z internetu.

Dane posłużą do opracowania listy szkół, które mają być objęte programem

Po zakończeniu zbierania danych Minister Cyfryzacji dokona porównania uzyskanych informacji z danymi z Systemu Informacji o Infrastrukturze Szerokopasmowej oraz danymi zebranymi w ramach konsultacji od przedsiębiorców telekomunikacyjnych (tzw. cross-check). Zweryfikowane dane posłużą do zbudowania finalnej wersji listy szkół objętych programem pomocowym.

Ostateczny termin wypełnienia ankiet przez szkoły mija 29 kwietnia br.

Źródło:

Słowa kluczowe:
internetkomputer

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel