Rusza program „5 porcji zdrowia w szkole”

Data publikacji: 11 września 2018 r.
Poleć znajomemu
Rusza program „5 porcji zdrowia w szkole”

Resort edukacji zachęca do udziału w programie „5 porcji zdrowia w szkole”. Nauczyciele i dyrektorzy mogą zgłaszać II i III klasy szkoły podstawowej. Zapisy trwają do 31 października br.

Program kształtujący odpowiednie nawyki żywieniowe...

Program jest częścią działań prowadzonych w ramach kampanii o charakterze informacyjno-edukacyjnym “5 porcji warzyw, owoców lub soku”. Jego celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę edukacji w zakresie prawidłowego żywienia oraz kształtowanie odpowiednich nawyków już od najmłodszych lat. W ramach programu nauczyciele otrzymają materiały edukacyjne umożliwiające przeprowadzenie zajęć na temat prawidłowego odżywania. Wszystkie materiały dotyczące zasad zbilansowanej diety zostały zweryfikowane merytorycznie przez ekspertów z Instytutu Żywności i Żywienia (IŻŻ).

Udział można zgłosić na stronie www.wszkole.5porcji.pl.  Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego nauczyciel otrzyma na swój adres mailowy bezpłatne materiały edukacyjne do przeprowadzenia zajęć z uczniami.

... oraz konkurs dla uczniów

Wszystkie klasy uczestniczące w programie mogą dodatkowo wziąć udział w konkursie, który polega na wspólnym przygotowaniu przez dzieci z danej klasy plakatu przedstawiającego ideę „5 porcji zdrowia” w ich codziennej diecie. Prace konkursową zgłasza dyrektor lub nauczyciel koordynujący Program poprzez wypełnienie formularza konkursowego.

Źródło:

Opracowanie: Monika Fidler

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel