Ruszył pilotażowy program klas mundurowych

Data publikacji: 7 września 2017 r.
Poleć znajomemu
Ruszył pilotażowy program klas mundurowych

1 września 2017 r. ruszył pilotażowy program wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy mundurowe opracowany w Ministerstwie Obrony Narodowej. Program potrwa dwa lata i ma formę zajęć teoretycznych oraz praktycznych, w tym także w postaci szkolenia poligonowego.

Klasy mundurowe w każdym powiecie

Program ma na celu wsparcie placówek w prowadzeniu aktualnie obowiązującego w Siłach Zbrojnych RP szkolenia wojskowego. Pilotaż będzie trwał dwa lata:

  • dwa semestry w klasie II,
  • jeden semestr w klasie III szkoły ponadgimnazjalnej

Zajęcia będą się odbywały przy wsparciu jednostek wojskowych i instytucji podległych resortowi obrony.

Absolwenci placówek oświatowych biorących udział w programie będą mogli po zakończeniu nauki przejść kilkutygodniowe szkolenie poligonowe zakończone przysięgą wojskową oraz przeniesieniem do rezerwy. Będą mieli również pierwszeństwo w ubieganiu się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej i Wojsk Obrony Terytorialnej. Osoby, które wybiorą kontynuowanie nauki na wyższych uczelniach wojskowych, będą mogły liczyć na dodatkowe punkty w trakcie egzaminów kwalifikacyjnych.

Pilotaż uruchomiony został 1 września 2017 r.

Źródło:

Opracowanie: Monika Fidler 

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel