Zimowa przerwa świąteczna 2019 – komunikat MEN

Data publikacji: 23 grudnia 2019 r.
Poleć znajomemu
Zimowa przerwa świąteczna 2019 – komunikat MEN

Już dziś rozpoczęła się zimowa przerwa świąteczna wynikająca z organizacji roku szkolnego. MEN przypomina, jak w tym czasie zorganizować pracę szkoły.

Jak zorganizować pracę nauczycieli …

Zimowa przerwa świąteczna rozpoczęła się 23 grudnia i potrwa do 31 grudnia 2019 r. Jak wskazuje MEN, nie jest to czas wolny dla nauczycieli ani okres urlopu wypoczynkowego w szkołach feryjnych.

W dni robocze nauczyciele powinni pozostawać do dyspozycji dyrektora szkoły, realizując obowiązki w ramach 40-godzinnego czasu pracy.

To dyrektor we wskazanym okresie planuje więc zadania nauczycieli.

… a jak opiekę nad uczniami

Dyrektor może też zaplanować organizację zajęć opiekuńczych, jeśli wskazują na to wyniki diagnozy potrzeb rodziców, których dzieci uczą się w danej szkole, dyrektor szkoły może zdecydować o ewentualnym zorganizowaniu zajęć opiekuńczych. Poza tym opiekę należy zorganizować dla dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych, o ile w tym okresie organ prowadzący nie ustalił przerwy (na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady przedszkola, a w przypadku braku rady przedszkola – na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady rodziców).

Oddział przedszkolny w szkole podlega przepisom regulującym funkcjonowanie przedszkoli.
Źródło:
  • Strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej (www.gov.pl/web/edukacja).

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel