Studia podyplomowe zyskują coraz większe uznanie zarówno wśród studentów, jak i osób mających już pewien staż pracy. Dzięki nim mogą się specjalizować i rozwijać. Ci, którzy związali swoją karierę z pedagogiką, mają przed sobą podyplomowe studia pedagogiczne. Czy warto dalej studiować, mimo licencjata lub magisterki z pedagogiki? Czym są takie studia?
Znalezienie dobrej pracy, rozwój zawodowy, awans lub możliwość prowadzenia własnej działalności są możliwe, ale idzie za tym chęć doskonalenia się i zdobywania wiedzy. Ukończenie licencjatu lub magisterki jest jedynie częścią drogi edukacyjnej, zwłaszcza na pedagogice, która jest niezwykle dynamiczną, szybko rozwijającą się dziedziną.
Ci, którzy chcą się kształcić, by zostać najlepszymi specjalistami, wybierają studia podyplomowe pedagogiczne. To specjalne programy edukacyjne, które pozwalają pogłębić swoją wiedzę z zakresu pedagogiki lub uzyskać dodatkowe kwalifikacje.
Podyplomowe studia pedagogiczne są przeznaczone dla osób, które już mają wykształcenie na poziomie licencjata lub magistra, ale chcą rozszerzyć swoją wiedzę w zakresie pedagogiki. Mogą to być nauczyciele, pracownicy oświaty, pedagodzy, psycholodzy, trenerzy, a także osoby zainteresowane pracą w edukacji.
Nauka na studiach podyplomowych ma zazwyczaj bardziej skoncentrowany charakter niż podczas studiów I lub II stopnia. Program obejmuje konkretne zakres tematyczny danej dziedziny, by pomóc w rozwinięciu kompetencji zawodowych. Przedmioty zależą od wybranego kierunku. Dostępne są podyplomowe studia pedagogiczne z logopedii, surdopedagogiki, czy też studia kwalifikacyjne dla nauczycieli i wiele innych, na których poruszane są odmienne zagadnienia.
Podyplomowe studia pedagogiczne oferuje m.in. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Na stronie uczelni można zapoznać się z dokładnym programem nauczania każdego kierunku.
Jeśli chodzi o czas trwania nauki, podyplomowe studia pedagogiczne trwają od 2 do 4 semestrów. Zaletą jest fakt, że są to studia online, które odbywają się w systemie e-learningowym. Słuchacze realizują program we własnym zakresie. Po ukończeniu edukacji wydawane są świadectwa zgodne z wytycznymi zawartymi w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kolejnym plusem jest czesne, które można opłacić w wygodnej formie, np. systemem ratalnym.
Podstawowym warunkiem przyjęcia na podyplomowe studia pedagogiczne jest przedstawienie dyplomu licencjackiego bądź magisterskiego z dowolnego kierunku. Zapisy na studia podyplomowe z zakresu pedagogiki odbywają się online, a dyplom należy wysłać w formie skanu.
Artykuł sponsorowany
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń