Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Newsletter

Badanie satysfakcji klientów Portalu Oświatowego

Chwalimy się! Większość naszych klientów to Ambasadorzy Portalu Oświatowego

Przedstawiamy wyniki Badania Satysfakcji, Rekomendacji i Poleceń klientów Wiedzy i Praktyki oraz Portalu Oświatowego, przeprowadzonego przez firmę Marketing Relacji.

Dziękujemy!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy bardzo praktyczne opracowania:

Organizacja nauczania indywidualnego

Organizacja nauczania indywidualnego

Dyrektor szkoły organizuje nauczanie indywidualne w porozumieniu z organem prowadzącym. Przepisy nie wymagają składania w szkole odrębnego wniosku w sprawie organizacji takiego nauczania, ale warto ustalić wewnętrzne regulacje w tym zakresie z uwagi na to, że wniosek taki jest wymagany w przypadku ustalenia mniejszego niż minimalny wymiar godzin nauczania dla danego etapu edukacyjnego. Sprawdzamy, jakie obowiązki związane z indywidualnym nauczaniem ma dyrektor szkoły.

Skutki kadrowe reformy oświaty

Skutki kadrowe reformy oświaty

Najistotniejsze zmiany w ramach reformy oświaty planowane są w gimnazjach, które będą podlegały stopniowemu wygaszaniu wskutek zaprzestania prowadzenia rekrutacji do klas I. Proces wygaszania ma potrwać przez lata szkolne 2017/2018 i 2018/2019. W tym okresie ustawodawca zamierza wprowadzić dwuetapowe rozwiązania kadrowe względem nauczycieli i innych pracowników wygaszanego gimnazjum.

6845d8c8467a18d7245d87c237e0055c71301d09-medium

Reforma oświaty: organizacja klas sportowych i dwujęzycznych

Przepisy projektu ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe przewidują kilka wariantów przekształcenia gimnazjum sportowego, mistrzostwa sportowego lub gimnazjum z oddziałami. MEN zapowiada, że szkoły sportowe, oddziały sportowe w szkołach ogólnodostępnych oraz szkoły mistrzostwa sportowego będą funkcjonować na podobnych zasadach jak w obecnym stanie prawnym. A jak będzie z oddziałami dwujęzycznymi?

581b0a7b52bc2a3aca338145318f77e91723ee67-medium

Harmonogram: Najważniejsze terminy związane z reformą oświaty

Przyszły rok szkolny będzie pierwszym, w którym rozpocznie się wdrażanie zmian związanych z reformą oświatową. I choć większość z nich zacznie obowiązywać właśnie od 1 września 2017 r., to już w tym roku szkolnym część zadań spoczywających na organach prowadzących czy dyrektorach szkół musi być wykonana. Przedstawiamy harmonogram zmian związanych z reformą oświatową – który będziemy na bieżąco uzupełniać o nowe terminy.

Reforma oświaty 2017 – sprawdź, jak przygotować się na rewolucję

Projekty nowego Prawa oświatowego są już znane. Pytanie: jak je interpretować i co będą oznaczać dla przyszłości Twojej szkoły? Zastanawiasz się, w jakim zakresie już teraz możesz przygotować się na rewolucję w oświacie? Żeby ułatwić pracę dyrektorom różnych placówek oświatowych, będziemy na bieżąco zbierać i udostępniać najważniejsze informacje o reformie oraz – co nawet ważniejsze – opracowania, jak interpretować przedstawione przez MEN przepisy.

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty