Nowe przepisy w sprawie udzielenia dotacji celowej na podręczniki

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Data publikacji: 19 stycznia 2017 r.
Poleć znajomemu
Nowe przepisy w sprawie udzielenia dotacji celowej na podręczniki

MEN skierował do konsultacji projekt nowego rozporządzenia  w sprawie dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe. Nowe przepisy uwzględniają reformę oświaty, zachowując jednocześnie możliwość uzyskania dotacji dla klas gimnazjum.

Zakres przedmiotowy nowego rozporządzenia

Opublikowanie projektu nowego rozporządzenia podyktowane jest wprowadzeniem od kolejnego roku szkolnego nowego ustroju szkolnego. W związku z tym dotacją celową na podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe objęto 8-letnie szkoły podstawowe. Poza tym zachodzi konieczność opracowania nowych wzorów formularzy na 2017 r.

Nowy projekt określa m.in.:

  • sposób przekazywania przez dyrektorów szkół podstawowych informacji niezbędnych do ustalenia dotacji celowej (w tym wzór formularza),
  • sposób przekazywania przez samorządy wniosków do wojewody o udzielenie dotacji (w tym wzór formularza),
  • tryb i terminy udzielania dotacji,
  • kwestie związane z rozliczeniem dotacji (wzór formularza rozliczeniowego).

Zastosowanie do klas gimnazjum

W projekcie określono również zastosowanie nowych przepisów do dotychczasowego gimnazjum, które nadal, choć stopniowo okrajane, będzie funkcjonowało w systemie oświaty. Nadto przepisy te mają być stosowane do oddziałów gimnazjalnych funkcjonujących w innych szkołach, w które gimnazjum zostało przekształcone lub do których je włączono.

Projekt:

  • Projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe (projekt z 16 stycznia 2017 r.).
Michał Kowalski

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel