Nowe rozporządzenie bez sprawdzianu szóstoklasistów

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Data publikacji: 10 listopada 2016 r.
Poleć znajomemu
Nowe rozporządzenie bez sprawdzianu szóstoklasistów

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami MEN przygotowało projekt nowego Rozporządzenia, które definitywnie eliminuje z systemu oświaty sprawdzian szóstoklasisty.

Rząd deklaruje gotowość do reformy

Jak wiadomo, ustawą z dnia 23 czerwca 2016 r. zmieniającą ustawę o systemie oświaty zrezygnowano  od roku szkolnego 2016/2017 z obowiązku przeprowadzania sprawdzianu w klasie VI szkoły podstawowej. W konsekwencji MEN przygotował projekt nowego rozporządzenia, które ma na celu dostosowanie przepisów wykonawczych do ustawy o systemie oświaty. W stosunku do dotychczasowego rozporządzenia, w nowym projekcie usunięto więc wszelkie zapisy tyczące się sprawdzianu szóstoklasistów

W pozostałym zakresie bez zmian

W pozostałym zakresie w projekcie nowego rozporządzenia nie przewidziano żadnych istotnych zmian w stosunku do obecnie obowiązujących przepisów. Projekt powtarza więc przepisy obecnie obowiązującego Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 25 czerwca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego i egzaminu maturalnego.

Źródło:

  • Projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego i egzaminu maturalnego (projekt z 8 listopada 2011 r.)
Opracowanie: Michał Kowalski

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel