Wiemy już, jak będzie wyglądał wniosek o udzielenie informacji z Centralnego Rejestru Orzeczeń Dyscyplinarnych

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Data publikacji: 20 lipca 2016 r.
Poleć znajomemu
Wiemy już, jak będzie wyglądał wniosek o udzielenie informacji z Centralnego Rejestru Orzeczeń Dyscyplinarnych

MEN opublikowało rozporządzenie zawierające wzór wniosku o udzielenie informacji z Centralnego Rejestru Orzeczeń Dyscyplinarnych. Wniosek będzie można składać nie tylko na piśmie, ale także drogą elektroniczną.

Rola Centralnego Rejestru Orzeczeń Dyscyplinarnych

Przypomnijmy, że 1 stycznia 2017 r. w pełni funkcjonalny stanie się Centralny Rejestr Orzeczeń Dyscyplinarnych. W rejestrze będą gromadzone informacje o nauczycielach prawomocnie ukaranych karą dyscyplinarną zwolnienia z pracy z zakazem przyjmowania do pracy przez 3 lata od zwolnienia i karą wydalenia z zawodu, a także informacje o nauczycielach zawieszonych w pełnieniu obowiązków. Pozyskiwanie danych z rejestru będzie m.in. obowiązkiem nauczycieli ubiegających się o pracę.

Informacje uzyskamy także drogą elektroniczną

Nowe rozporządzenie zawiera formularz wniosku o pozyskanie informacji z rejestru. Jednakże wniosek będzie można złożyć nie tylko w formie papierowej, ale i elektronicznej – pod warunkiem że zostanie uwierzytelniony podpisem elektronicznym, profilem zaufanym ePUAP bądź przez identyfikację w systemie informatycznym, a także będzie zawierał adres elektroniczny wnioskodawcy. Zarówno papierowy, jak i elektroniczny wniosek do prawidłowego wypełnienia wymaga w szczególności podania danych identyfikujących wnioskodawcę, jak i osobę, której wniosek dotyczy.

Źródło:

  • Projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wzoru formularza wniosku o udzielenie informacji z centralnego rejestru orzeczeń dyscyplinarnych (projekt z 18 lipca 2016 r.)
Opracowanie: Michał Kowalski 

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel