Wniosek o dotację na podręcznik będzie trzeba złożyć w wakacje

Anna Trochimiuk

Anna Trochimiuk

Data publikacji: 7 kwietnia 2014 r.
Poleć znajomemu

W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia będzie można składać wnioski dotację do podręczników szkolnych wydanych w 2014 roku, jak wynika z projektu rozporządzenia MEN.

W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia będzie można składać wnioski dotację do podręczników szkolnych wydanych w 2014 roku, jak wynika z projektu rozporządzenia MEN.

Wnioski złożone na dotychczasowych formularzach będzie trzeba złożyć ponownie

Do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych zostało skierowane rozporządzenie zmieniające przepisy w sprawie dotacji na podręczniki. Określa ono nowe wzory formularzy - wniosku o dotację przedmiotową na wydanie podręcznika oraz rozliczenia dotacji. Nowelizacja ma na celu dostosowanie przepisów rozporządzenia MEN do przepisów unijnych w sprawie pomocy de minimis.  W związku ze zmianą przepisów unijnych, z rozporządzeniu usunięto wymóg składania oświadczenia, w których wydawnictwo deklarowało, że nie jest przedsiębiorstwem zagrożonym w rozumieniu przepisów prawa UE ani nie znajduje się w okresie restrukturyzacji przeprowadzanej z wykorzystaniem pomocy publicznej.

Wnioski o dotację, już na nowych formularzach należy składać od 1 lipca do 31 sierpnia 2014 r. Wydawcy, którzy złożą wniosek na dotychczasowym formularzu przed dniem 1 lipca, będą zobowiązani do ponownego złożenia wniosku.

Źródło:

  • Projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie stawek, szczegółowego sposobu oraz trybu udzielania i rozliczania dotacji przedmiotowych dla podręczników szkolnych (projekt z 26 lutego 2014 r., skierowany do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych).
Opracowanie: Anna Trochimiuk

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel