Zniesienie godzin karcianych poskutkuje zmianami w zasadach prowadzenia dokumentacji nauczania

Michał Koralewski

Michał Koralewski

Data publikacji: 7 lipca 2016 r.
Poleć znajomemu
Zniesienie godzin karcianych poskutkuje zmianami w zasadach prowadzenia dokumentacji nauczania

MEN planuje nowości w zasadach prowadzenia dokumentacji nauczania. Zmiany mają być konsekwencją zniesienia godzin karcianych od 1 września 2016 r. Projekt nowelizacji rozporządzenia znajduje się już w fazie konsultacji.

Koniec z ewidencjonowaniem godzin karcianych

Celem nowelizacji jest dostosowanie przepisów regulujących zasady prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania do zmian polegających na zniesieniu godzin karcianych. W związku z tym zajęcia dotychczas ewidencjonowane w dziennikach w ramach godzin karcianych począwszy od rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 nie będą już dłużej rejestrowane.

Zmiany porządkowe

W pozostałym zakresie nowelizacja ma za zadanie dostosowanie przepisów rozporządzenia do przedłużenia funkcjonowania oddziałów przedszkolnych. Jak wiadomo, przekształcenie z mocy prawa oddziałów przedszkolnych w przedszkola zostało odroczone z 1 września 2017 r. do 1 września 2019 r.

Źródło:

  • Projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (projekt z 30 czerwca 2016 r.)
Opracowanie: Michał Kowalski 

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel