Prezydent podpisał właśnie nowelizację Kodeksu pracy. Wejdzie ona w życie już niebawem bo w terminie 21 dni od dnia ogłoszenia. Warto więc przypomnieć o przepisach przejściowych, które trzeba będzie już niedługo zastosować.
KPRM wyjaśnia, jak będzie przebiegała realizacja programu „Wyrównanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne”. Uczniowie klas IV szkoły podstawowych mają otrzymać komputery we wrześniu 2023 r., ale także w kolejnych latach.
Dzieci z Ukrainy mogą uczęszczać do domów wczasów dziecięcych. Niemniej jednak ich pobytu nie można finansować z subwencji oświatowej. Właściwe są tu środki z Funduszu Pomocy.
Język łaciński pojawi się już w szkołach podstawowych a także na egzaminie maturalnym. Gdzie zatem szukać nauczycieli języka łacińskiego? Podpowiedź w artykule.
Niedawno w życie weszły przepisy umożliwiające kontroli trzeźwości w szkole – nie tylko za pośrednictwem Policji. Sprawdź, jak postąpić, gdy zostanie stwierdzona nietrzeźwość pracownika szkoły.
Zmiany w Kodeksie pracy 2023 r. i nie tylko. Czas na podsumowanie tygodnia w Portalu Oświatowym.
Poznaliśmy aktualne kryteria podziału rezerwy oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego. Sprawdź, według jakich kryteriów nastąpi podział rezerwy subwencji oświatowej w 2023 r.
Samorządy powinny otrzymywać pełną refundację subwencji, z której środki są przeznaczone na finansowanie szkół publicznych niesamorządowych i niepublicznych. Stanowisko takie zaprezentował Związek Powiatów Polskich.
W 2023 r. termin wydawania świadectw maturalnych przypada na 7 lipca. Jak wskazuje Rzecznik Praw Obywatelskich, taki termin uniemożliwia absolwentom wzięcie udziału w rekrutacji na studia zagraniczne w Danii i Szwecji. Stąd interwencja RPO w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty