"A jednak się kręci" - konkurs z tematyki astronomicznej dla nauczycieli

Data publikacji: 12 czerwca 2012 r.
Poleć znajomemu

Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie zapraszają nauczycieli i wychowawców prowadzących różnorodne zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży (kółka zainteresowań, zajęcia świetlicowe itp.) do wzięcia udziału w III edycji konkursuA jednak się kręci”.

Zadanie: cykl zajęć o tematyce astronomicznej

Głównym celem konkursu jest popularyzacja astronomii oraz wykorzystanie wątków astronomicznych w aktywizacji uczniów na polu nauk ścisłych i technicznych.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie i przeprowadzenie cyklu zajęć o tematyce astronomicznej, związanej z badaniami kosmicznymi itp.

Zgłoszenia do 30 września 2012 r.!

Uczestnikami konkursu mogą być szkoły, ośrodki wychowawcze, świetlice, letnie obozy i kolonie oraz inne instytucje edukacyjne prowadzące pozalekcyjne zajęcia popularyzujące astronomię wśród dzieci i młodzieży.

Aby wziąć udział w konkursie należy przysłać ankietę zgłoszeniową oraz do 30 września 2012 r. przysłać sprawozdanie będące podsumowaniem działalności w roku szkolnym 2011/12 lub z wakacji 2012.

Nagrodą główną jest teleskop astronomiczny.

Więcej informacji na stronie: http://www.as.up.krakow.pl/

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel