Bezpłatne szkolenia on line dla nauczycieli

Data publikacji: 23 kwietnia 2020 r.
Poleć znajomemu
Bezpłatne szkolenia on line dla nauczycieli

Jak w obecnej rzeczywistości korzystać z e-usług publicznych, portali edukacyjnych, elektronicznych materiałów i zasobów dydaktycznych - np. Akademii Khan? Jak  kreatywnie wykorzystywać aplikacje Learning App, Kahoot, Quizizz i inne? A może chcesz dowiedzieć się, jak pracować metodą projektów uczniowskich np. z pomocą narzędzia Webquest i stosować kształcenie wyprzedzające z wykorzystaniem TIK? Jeśli tak -zapraszamy do udziału w BEZPŁATNYCH szkoleniach ON LINE z zakresu wykorzystania TIK w nauczaniu, które odbywają się w ramach ogólnopolskiego projektu Lekcja:enter!

Projekt "Lekcja:Enter" to największy dotychczas projekt edukacji cyfrowej w Polsce skierowany do szkół. Obejmuje przeprowadzenie bezpłatnych szkoleń dla nauczycieli z lepszego wykorzystywania nowych technologii, e-zasobów i aktywizujących metod nauczania w edukacji dzieci i młodzieży – tzw. TIK  w nauczaniu. Szkolenia prowadzone są w niemal całej Polsce, dla nauczycieli i kadry zarządzającej szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dzięki udziałowi w szkoleniach nauczyciele dowiedzą się jak tworzyć własne e-zasoby edukacyjne, zobaczą jak nowe technologie mogą pomóc w realizowaniu podstawy programowej, nauczą się, jak bezpiecznie poruszać się w środowisku cyfrowym, jak zgodnie z prawem autorskim korzystać z gotowych materiałów, a także jak udostępniać własne materiały na odpowiednich licencjach, poznają społeczności innowacyjnych nauczycieli.

Wykorzystanie wiedzy i umiejętności uzyskanych podczas szkolenia przyczyni się do uproszczenia codziennej pracy nauczycieli (np. prace domowe, kartkówki online) oraz do podniesienia atrakcyjności procesu nauczania.

Dzięki formule on line nauczyciele biorący udział w projekcie mają zagwarantowane: zachowanie bezpieczeństwa zdrowotnego, korzyści w postaci zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych zarówno w obecnej sytuacji, jak i w podobnych okolicznościach w przyszłości, ponadto efektywnie wykorzystują okres izolacji w celu podniesienia własnych kompetencji, aby po powrocie do szkół mieć swobodę w realizacji podstawowych obowiązków.

Projekty grantowe realizowane są obecnie w 10 województwach przez dwie placówki, posiadające duże doświadczenie w realizacji projektów unijnych oraz  działalności szkoleniowej – Centrum Edukacji Nauczycieli Lechaa Consulting oraz – Centrum Edukacji Nauczycieli Potest. Szkolenia on line w prawie całej Polsce już trwają, ale zachęcamy do kolejnych zgłoszeń. Zapewniamy sprawny proces kwalifikowania do udziału w projekcie – dopełnienie formalności drogą mailową, w celu jak najszybszej realizacji szkoleń bez konieczności wychodzenia z domu. Zapraszamy kadrę zarządzającą do kontaktu z nami w celu zgłoszenia szkoły i nauczycieli do udziału w projektach.

Wejdź na www.lechaa.pl/lekcjaenter (województwa: lubelskie, małopolskie, wielkopolskie, dolnośląskie, mazowieckie) lub na www.potest.pl/lekcjaenter (województwa: podkarpackie, pomorskie, łódzkie, świętokrzyskie i warmińsko – mazurskie), wybierz właściwe dla siebie województwo i skontaktuj się z nami.                                                   

                                                         

"Ogłoszenie płatne"

           

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel