Bitdefender Family Pack z modułem kontroli rodzicielskiej: bezpieczeństwo dla całej rodziny

Data publikacji: 9 września 2020 r.
Poleć znajomemu
Bitdefender Family Pack z modułem kontroli rodzicielskiej: bezpieczeństwo dla całej rodziny

Ostatnie miesiące przyniosły gwałtowny wzrost cyberataków. Hakerzy biorą na celownik nie tylko firmy i instytucje, ale również gospodarstwa domowe. Jak ochronić siebie oraz swoich najbliższych?

Z danych GUS wynika, że na koniec ubiegłego roku dostęp do Internetu posiadało niemal 87 proc. gospodarstw domowych. Jeszcze do niedawna głównym dostawcą domowej rozrywki były stacje telewizyjne, ale w obecnych czasach zdecydowanie rządzi Internet. Rodzice oglądają seriale na Netflixie, najmłodsi grają w Fortnite’a, a starsze dzieciaki przesiadują na portalach społecznościowych. Za pośrednictwem Internetu coraz częściej opłacamy rachunki, robimy zakupy, realizujemy transakcje bankowe, a wraz z nadejściem pandemii COVID-19 wykonujemy zdalną pracą. Jednakże rosnąca aktywność użytkowników domowych w Internecie nie umyka uwadze hakerów. Cyberprzestępcy sięgają po różne metody, aby zainfekować domowe sieci bądź pozyskać cenne dane np. numery kart kredytowych. Jak zabezpieczyć się przed tego typu atakami? Ciekawym rozwiązaniem jest Bitdefender Family Pack, który zabezpiecza wszystkie urządzenia domowe z systemem Windows, Mac OS, Android oraz iOS. W skład pakietu wchodzą również Bitdefender VPN, który pozwala realizować bezpieczne, szyfrowane połączenia między użytkownikami i siecią, a także Bitdefender Safepay - przeglądarka chroniąca bezpieczeństwo transakcji bankowych oraz zakupów online.

Kontrola Rodzicielska

Ważnym elementem pakietu jest moduł kontroli rodzicielskiej ograniczający swobodę domowych latorośli w zakresie surfowania po sieci. Dorośli mogą ograniczyć czas lub zablokować dzieciom dostęp do Internetu, bądź określonych stron czy aplikacji. System monitoruje linki pojawiające się w social mediach i blokuje dostęp do potencjalnie niebezpiecznych stron. W rezultacie nie muszą obawiać się, że ich pociechy, kiedy są pozostawione bez kontroli, trafią do najciemniejszych zakamarków Internetu. Należy też podkreślić, że Bitdefender Family Pack charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością w wykrywaniu zagrożeń, w tym niezwykle groźnego ransomware’u.

Dlaczego warto zabezpieczyć sieć z Bitdefender Family Pack

  • Chroni do 15 domowych urządzeń pracujących pod kontrolą różnych systemów operacyjnych: Windows, Mac OS, Android, iOS.

  • Wysoka wydajność nie spowalnia pracy chronionych urządzeń

  • Kontrola rodzicielska odcina dzieciom dostęp do niebezpiecznych stron internetowych oraz aplikacji

  • Bitdefender VPN chroni prywatność domowych użytkowników podczas łączenia się z Internetem

  • Wykrywa i blokuje niebezpieczne ataki ransomware

  • Nieautoryzowane aplikacje nie mogą uzyskać dostępu do kamer internetowych i mikrofonów domowników

  • Chroni transakcje online, posiada moduł antykradzieżowy oraz narzędzia zabezpieczające przed utratą urządzenia.

Bitdefender - najlepsza ochrona przeciwko złośliwym infekcjom

Bitdefender - 5,94

Kaspersky - 5,90

Symantec - 5,83

McAfee - 5,15

Oceny w skali od 0 do 6, gdzie 6 oznacza najbardziej skuteczną ochronę. Ogólny wynik Bitdefender Internet Security w testach styczeń 2011 - kwiecień 2020 przeprowadzonych przez AV TEST.

Artykuł sponsorowany

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel