Diagnoza przedmaturalna z języka polskiego

Anna Trochimiuk

Anna Trochimiuk

Data publikacji: 4 czerwca 2014 r.
Poleć znajomemu

10 czerwca  zostanie przeprowadzone badanie przygotowania przyszłorocznych maturzystów do nowej formuły egzaminu maturalnego z języka polskiego. W badaniu weźmie udział ok. 4.000 uczniów z 50 liceów wylosowanych z całej Polski.

Szkoły nieobjęte badaniem mogą przeprowadzić egzamin we własnym zakresie

Celem Diagnozy przedmaturalnej z języka polskiego jest przybliżenie uczniom obecnych klas II liceum nowej formuły egzaminu maturalnego, do którego przystąpią w przyszłym roku szkolnym oraz ocena stopnia realizacji podstawy programowej na poziomie podstawowym. Badanie odbędzie się 10 czerwca 2014 r. o godzinie 9.00 i zostanie przeprowadzone zgodnie z procedurami obowiązującymi na egzaminie maturalnym z języka polskiego. IBE dostarczy do wylosowanych szkół wszystkie niezbędne materiały badawcze, w tym zeszyty testowe dla uczniów.

Pozostałe licea będą mogły skorzystać z arkuszy egzaminacyjnych opracowanych na potrzeby badania, pobierając je z przeznaczonych dla dyrektorów szkół serwisów internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych. Ważne dla systemu edukacji jest to, aby jak najwięcej szkół skorzystało z udostępnionych na stronach OKE zeszytów testowych i przeprowadziło badanie we własnym zakresie.
O nowej formule egzaminu maturalnego przeczytasz w artykule: „Matura 2015 r. - zmiany już są pewne.
Słowa kluczowe:
egzamin maturalnymatura

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel