EDU Plus – nowoczesność i tradycja w jednym produkcie ubezpieczeniowym

Data publikacji: 17 czerwca 2020 r.
Poleć znajomemu
EDU Plus – nowoczesność i tradycja w jednym produkcie ubezpieczeniowym

Letnie miesiące to okres, kiedy placówki oświatowe stają przed koniecznością podjęcia decyzji dotyczącej wyboru ubezpieczenia uczniów oraz pracowników. Niezwykle ważne jest, aby zapewnić ochronę, która gwarantować będzie poczucie komfortu i pewność, że otrzymamy wsparcie, gdy będzie ono najbardziej potrzebne.

InterRisk to ubezpieczyciel, któremu można zaufać. Od początku swojej działalności troszczy się o środowisko oświatowe. Wynika to z faktu, że 26 lat temu został założony jako Szkolne Towarzystwo Ubezpieczeń, które miało zaspokoić potrzeby ubezpieczeniowe nauczycieli i uczniów. Dzięki temu InterRisk od lat przygotowuje oferty nie tylko wpisujące się w standardowe oczekiwania środowiska, ale proponuje również nowoczesne rozwiązania technologiczne.

EDU Plus to produkt, który każdego roku doceniany jest przez Klientów. Około 2 miliony uczniów i studentów objętych jest ochroną ubezpieczeniową. Ponadto w 2019 i 2020 roku został nagrodzony tytułem Rodzinnej Marki Roku za jakość i innowacyjność.

Zakres ubezpieczenia gwarantuje ochronę przez cały rok w każdym miejscu na świecie. Może być ona dopasowana do specyfiki potrzeb danej szkoły. Wybierać można spośród 5 opcji głównych oraz 27 opcji dodatkowych. Zachęcamy, aby korzystać z Telemedycyny, czyli konsultacji pediatry, internisty lub porady dietetycznej przez internet lub telefon, a także Pakietu ONKO, który zapewnia drugą opinię lekarską czy telekonsultacje z lekarzem specjalistą.

W tym roku dostępnych jest kilka nowości, wśród których można wymienić:

  • Pakiet KLESZCZ i rozpoznanie boreliozy – pokrycie kosztów badań, wizyty lekarskiej i wypłata jednorazowego świadczenia w przypadku zdiagnozowania boreliozy.

  • e-Rehabilitacja – sesje rehabilitacyjne w domu pod zdalnym nadzorem doświadczonego fizjoterapeuty.

  • Zwrot kosztów opłaconej wycieczki szkolnej – refundacja kosztów za opłaconą wycieczkę szkolną po nieszczęśliwym wypadku.

  • Opieka nad dzieckiem przebywającym w szpitalu – za każdy dzień pobytu rodzica lub opiekuna.

  • Zwrot kosztów dostosowania mieszkania lub pojazdu po nieszczęśliwym wypadku.

W związku z postępem technologicznym oraz zmieniającymi się potrzebami Klientów, stworzyliśmy możliwość zakupu ubezpieczenia zdalnie. Dzięki EDU Plus Online grupowe ubezpieczenie można zakupić przez internet, a rodzice mogą sami wybrać wariant w ramach przygotowanej oferty. Opłacenie polisy odbywa się online za pomocą PayU. Rozwiązanie takie jest atrakcyjne nie tylko z punktu widzenia rodziców, ale także pracowników szkół, ponieważ nie wymaga poświęcenia przez nich dodatkowego czasu.

W ramach współpracy ze środowiskiem oświatowym InterRisk wraz z Librusem zaangażował się w projekt #WspieramyZdalneNauczanie, który wystartował na początku maja. W przedsięwzięciu biorą udział doświadczeni technologicznie partnerzy – Google oraz Cisco. Obecna sytuacja pokazała, jak niezwykle istotna jest ta forma przekazywania wiedzy. W efekcie projektu nauczyciele z około 1000 szkół zdobędą lub udoskonalą umiejętności nauczania przez internet. Otrzymają także niezbędne wsparcie po zakończeniu szkoleń.

Projekt okazał się niezwykle potrzebny. Obecnie można się zapisać tylko na listę rezerwową. Już na początku czerwca przeprowadzonych zostało 710 szkoleń, w których wzięło udział ponad 18 000 nauczycieli. Szkolenia zaplanowane są do końca września. InterRisk to ubezpieczyciel, który nie tylko oferuje wartościowe rozwiązania ubezpieczeniowe, ale także angażuje się w działania, które mają wesprzeć środowisko oświatowe poza obszarem samych ubezpieczeń.

Ogłoszenie płatne

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel