Edukacja Przyszłości - zaproszenie na konferencję

Data publikacji: 26 lutego 2015 r.
Poleć znajomemu
Edukacja Przyszłości - zaproszenie na konferencję

Zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję Samorządu i Oświaty Edukacja Przyszłości, która odbędzie się w  dniach 11-12 marca 2015 r. w Warszawie, w Teatrze Capitol oraz w Centrum Konferencyjnym Muranów.

logo jpg.jpg

Konferencja ma charakter ogólnopolski. Swój udział potwierdzili już Sławomir Broniarz - prezes ZNP, Grzegorz Pochopień z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Antonii Jeżowski - profesor w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie  oraz Ewa Dumkiewicz-Sprawka - dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Lublinie. Wykład wprowadzający poprowadzi Krzysztof Zanussi - znany i ceniony reżyser filmowy, scenarzysta i producent.

Podczas Konferencji mówić będziemy o skutkach uchwalanego budżetu w oparciu o subwencje. Porozmawiamy między innymi na temat innowacji w oświacie. Omówimy finansowanie oświaty, rozliczanie dotacji, subwencji, finansowanie edukacji dzieci niepełnosprawnych. Poruszy też ważną kwestię reformy szkolnictwa zawodowego, pokażemy przykłady współpracy samorządu, biznesu i szkoły. Ważnym punktem programu będzie podsumowanie wydatków w oświacie.

Zwieńczeniem pierwszego dnia Konferencji będzie Gala, podczas której ogłoszone zostaną wyniki rankingu opracowanego przez prof. Pawła Swianiewicza LIDER WSPIERANIA OŚWIATY, a zakończymy ją spektaklem teatralnym Klimakterium…i już w Teatrze Capitol. Na koniec dnia z kolei zaprosimy uczestników do Muzeum Historii Żydów Polskich.

Każdy uczestnik Konferencji otrzyma:

  • Raport o stanie cyfryzacji szkół. Będzie to swoista cyfrowa mapa Polski, z podziałem na województwa oraz pozyskiwanie środków na cyfryzację szkół.
  • Najnowszą publikację Najważniejsze problemy związane z zarządzaniem edukacją. Poradnik praktyków dla praktyków.

 

Zapraszamy wszystkich do wzięcia w niej udziału.

Więcej informacji na: www.oswiataprzyszlosci.pl

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel