"Erasmus dla wszystkich" - projekt nowego programu UE

Data publikacji: 14 maja 2012 r.
Poleć znajomemu

11 maja 2012 r. w Brukseli odbyło się posiedzenie Rady Unii Europejskiej ds. edukacji, kultury i sportu. Ministrowie debatowali nad projektem przyszłego programu europejskiego na rzecz wsparcia edukacji, młodzieży i sportu „Erasmus dla wszystkich” Nowy program będzie realizowany w latach 2014 - 2020 i ma zastąpić obecne programy, m. in.  „Uczenie się przez całe życie" i „Młodzież w działaniu".

Szczegóły programu - w przyszłym roku

„Cieszymy się, że w trakcie trwającego w ostatnich miesiącach procesu negocjacji rozporządzenia dotyczącego kształtu programu, również dzięki dużemu zaangażowaniu partnerów społecznych, udało się - przy udziale prezydencji duńskiej - w znacznym stopniu udoskonalić propozycję Komisji Europejskiej. Jest to dobra wiadomość dla polskich szkół, uniwersytetów i organizacji pozarządowych” - powiedział wiceminister Mirosław Sielatycki przypominając, że w styczniu MEN przeprowadziło konsultacje społeczne w sprawie opinii dotyczących propozycji zawartych w projekcie „Erasmus dla wszystkich".

Obecnie projekt programu zostanie przekazany do pierwszego czytania w Parlamencie Europejskim, a jego przyjęcie w ostatecznym kształcie przewidywane jest w połowie przyszłego roku.

Źródło informacji

  • Strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej (www.men.gov.p).

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel