Finał Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach

Data publikacji: 22 maja 2019 r.
Poleć znajomemu
Finał Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach

W dniu 16 kwietnia 2019 w Auli wykładowej Społecznej Akademii Nauk  w Łodzi odbyła się Gala Finałowa Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach, której Patronem był Portal Oświatowy. Podczas Finału Olimpijczycy zaprezentowali rozwiązania wylosowanych case competition, które przygotowywali w swoich wirtualnych zespołach.

Wśród laureatów III edycji Olimpiady znalazły się trzy zespoły. I miejsce zajęła grupa nr 3, której case study to „Kontrakt outsourcingowy krępuje nam ręce. Co robić?”, z takich szkół, jak: Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy, VI Liceum Ogólnokształcące – im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, XXXIII LO Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Warszawie oraz XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.

Laureatami II miejsca była grupa nr 1, której tytuł opracowanego case study to „ZŁAPANY W SIECI: jak weryfikować wizerunek kandydata do pracy?”. Uczniowie, którzy uzyskali „srebro” pochodzą z takich szkół, jak: II Publiczne Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu, V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku – im. Stefana Żeromskiego, I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu oraz ponownie XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.

Laureatami III miejsca została grupa nr 4, której tytuł opracowanego case study to „Kiedy przestajemy ufać własnym decyzjom?”, a jej członkowie są z takich szkół, jak: Zespół Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku, I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie, Zespół Szkół nr 8 im. Stanisława Staszica  w Szczecinie oraz Zespół Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Żywcu.

Pozostałe osoby biorące udział w Olimpiadzie otrzymały tytuł finalisty. Na uwagę zasługuje jedna z grup, która swoje VI Miejsce otrzymała z wyróżnieniem. Grupa nr 6, bo o nich mowa, swój temat „STARA GWARDIA CZY ŚWIEŻA KREW: kto ma wdrażać nową strategię?” przestawiła w sposób, który pozytywnie zaskoczył Komitet Olimpiady. Uczniowie z tej grupy pochodzili z szkół: III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku, Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie oraz Technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie.

Oceniając prace uczniów biorących udział w III etapie Olimpiady Komitet Główny brał pod uwagę takie aspekty, jak: jakość, innowacyjność oraz kreatywność proponowanych rozwiązań, jakość prezentacji zespołu podczas finału, umiejętność pracy w zespole i podziału obowiązków. Ocena była bazowana na podstawie efektów, podczas prezentacji oraz z rejestracji przebiegu pracy na platformie online.

Zarówno Laureaci jak i finaliści otrzymali cenne nagrody i dyplomy. Podziękowania za pracę włożoną za przygotowanie wszystkich nagrodzonych dostali również nauczyciele. Ich nagrody były ufundowane między innymi przez partnera medialnego Portal Oświatowy.


Słowa kluczowe:
konkursolimpiada

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel