"HISTORIA ARMII KRAJOWEJ" konkurs ogólnopolski

Anna Trochimiuk

Anna Trochimiuk

Data publikacji: 20 maja 2014 r.
Poleć znajomemu

Każdy, poza osobami z wykształceniem historycznym oraz zajmującymi się zawodową tematyką historyczną XX wieku, może rozwiązać krzyżówkę tematyczną i wziąć udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym pod patronatem MEN. Pierwszy etap konkursu odbywa się przez Internet.

W tym roku mija 75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej ogłosił konkurs „Historia Armii Krajowej”, którego finał przypadnie akurat w dzień rocznicy, 27 września 2014 r.

Konkurs będzie przeprowadzony w trzech etapach. W pierwszym i drugim etapie będzie wykorzystywanych aż 40 krzyżówek tematycznych, zawierających w sumie ponad tysiąc haseł. Ich rozwiązanie nie będzie możliwe bez przygotowania się - dlatego już teraz na stronie konkursu zamieszczono krzyżówki, które pomogą w opanowaniu niezbędnej wiedzy. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, poza osobami z wykształceniem historycznym oraz zajmujących się zawodowo tematyką historyczną XX wieku.

Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Obrony Narodowej, Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Organizatorami Konkursu są: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego oraz Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Warszawie.

Krzyżówki oraz szczegółowe informacje o Konkursie zamieszczone są na portalu http://armiakrajowa.org.pl/

Źródło:

  • strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel