II edycja konkursu "Mam 6 lat"

Anna Trochimiuk

Anna Trochimiuk

Data publikacji: 22 listopada 2012 r.
Poleć znajomemu

Do 22 lutego 2013 r. można wziąć udział w drugiej edycji konkursu „Mam 6 lat”. Konkurs skierowany jest  do rad rodziców w szkołach i przedszkolach oraz do dzieci.

Zaproponuj działanie wspierające adaptację dzieci sześcioletnich w szkole

W 90 procentach polskich szkół są już sześciolatki. Badania i analizy pokazują, że dzieci w tym wieku bardzo dobrze sobie radzą, osiągając w szkole wyniki czasami lepsze, niż ich siedmioletni koledzy. By upowszechniać dobre praktyki szkół, w których uczą się sześciolatki, a także przedszkoli, które skutecznie - również dzięki współpracy z rodzicami - przygotowują dzieci do wcześniejszego rozpoczęcia nauki,  Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas 21 listopada 2012 r. ogłosiła II edycję konkursu „Mam 6 lat".

Konkurs ma na celu wyłonienie i wypromowanie najciekawszych  działań wspierających adaptację dzieci sześcioletnich do edukacji szkolnej.

Konkurs także dla dzieci

W tym roku, oprócz rad rodziców, udział w konkursie mogą wziąć też uczniowie klas I-III,  które  poszły do szkoły jako sześciolatki. Przewidziano dla nich specjalną kategorie konkursową pod tytułem „Mam 6 lat i potrafię...". W formie listów, rysunków, filmików dzieci będą mogły zaprezentować umiejętności, jakie nabywają w szkole.

Regulaminy konkursu znajdują się na stronach kuratoriów oświaty.

Źródło informacji:

  • strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej (www.men.gov.pl).
Opracowanie: Anna Trochimiuk

Sprawdź inne nasze serwisy

Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych

wiper-pixel